Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

”Biz de açız AZİZ AMCA; İMDAAAT”

”Açlıktan nerede ise birbirlerini yiyecek durumda hayvanlar. Bizler yine destekleriz ama belediye bir sisteme bağlayarak daha organize şekilde beslemeye katkıda bulunur ise, bizim de bütçemizde oluşacak rahatlama payını en azından tedavilerinde kullanma olanağımız doğar”

10 Ocak 2019 Perşembe, 16:09
''Açlıktan nerede ise birbirlerini yiyecek durumda hayvanlar. Bizler yine destekleriz ama belediye bir sisteme bağlayarak daha organize şekilde beslemeye katkıda bulunur ise, bizim de bütçemizde oluşacak rahatlama payını en azından tedavilerinde kullanma olanağımız doğar''

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, aşırı soğuklarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için yüksek enerji veren mama dağıtımı yapmaya başlaması büyük yankı yarattı. Tüm yerel medyada olduğu gibi HABERHÜRRİYETİ‘nde de yer alan haberin diğerlerinden farkı, yapılan yorumlar oldu. ‘Aç gezyecekler; İlk Parti 2 Ton” başlığı ile dün verdiğimiz haber üzerinde, Hayvanseverler çalışmanın Hatay, Eşrefpaşa, Buca, Narlıdere, Karşıyaka, Ulukent, Menemen, Bornova, Mersinler, Alsancak, Gaziemir, Konak, Kadifekale ve Meles Deltası’ndan ibaret kalacağı algısı ile enişeye kapılarak seslerinin duyurulmasında HABERHÜRRİYETİ‘nden yardım istedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin basın bülteni ile ilen ettiği yerler arasında Karaburun, Menderes, Menderes Sahil kesimi, Gümüldür, Urla, Fahrettin Altay, Kemalpaşa ve köylerinin de yer alması isteğinde bulunuldu. Ekonomik şartların ağırlığı nedeni ile sokak hayvanlarının bakımı ve özellikle beslenmelerinde kendi bütçeleri ile yapmaya çalıştıkları çabaların tıkanma noktasında olduğu vurgusu yapıldı. Karaburun’dan yazan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir bayan vatandaşımız, ”özel aracı ile her gün köşe bucak dolaşıp aldığı mamaları serpiştirdiğini, ancak yetişemediğini belirterek, ”Açlıktan nerede ise birbirlerini yiyecek durumda hayvanlar. Bizler yine destekleriz ama belediye bir sisteme bağlayarak daha organize şekilde beslemeye katkıda bulunur ise, bizim de bütçemizde oluşacak rahatlama payını en azından tedavilerinde kullanma olanağımız doğar” yorumunu yaptı.

DÜNKÜ BASIN DUYURUSU;

İzmir Büyükşehir Belediyesi, soğuk hava nedeniyle aç kalan, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için şehirdeki belli noktalara mama koydu. Enerji oranları hesaplanmış 2 ton kuru mama, kent merkezlerinde hayvanların yoğunlukta olduğu yerlere bırakıldı.

Hatay, Eşrefpaşa, Buca, Narlıdere, Karşıyaka, Ulukent, Menemen, Bornova, Mersinler, Alsancak, Gaziemir, Konak, Kadifekale ve Meles Deltası’nda yapılan mama dağıtımının, olumsuz hava koşulları sürdükçe tekrarlanacağı bildirildi.

Kış aylarında nüfusları azalan turistik Foça, Çeşme, Karaburun, Dikili, Menderes ve Seferihisar ilçelerinde de düzenli olarak mama dağıtımı yaptıklarını hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hande Özyoğurtçu, “Can dostlarımızın soğuk havalarda korunmadan daha çok beslenmeye ihtiyaçları var. Karınlarının tok olması, ısı regülasyonunun sağlanmasına yardım ediyor ve onları soğuktan koruyor. O nedenle soğuk havalarda, enerji veren mama dağıtımlarımıza rutin bir şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Özyoğurtçu, soğuktan korunmak ve ısınmak amacıyla araçların kaputuna giren hayvanlar için dikkatli olunması çağrısı da yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ayrıca, Seyrek ve Işıkkent’teki barınaklarda misafir edilen 1300 köpeğin bakım ve beslenmelerini de üstleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz