Son Dakika
26 Ağustos 2019 Pazartesi
”

Biz battaniye örüyoruz

Amaç tek, hedef belli, İHTİYACI OLAN  HİÇ BİR BEBEİŞ BU KIŞ ÜŞÜMEYECEK.

30 Eylül 2017 Cumartesi, 21:56

BİZ BATTANİYE ÖRÜYORUZ

Bu sosyal medya gerçekten çok müthiş bir güce sahip. Bir bakıyorsunuz kan ilanı, 10 dakika sonra”aranan kan bulundu Allah razı olsun” diye gönderi geliyor.

Bazı sayfalar var üşenmeden nerede radar var nerede polis çevirme var onu bile yazıyor.

Ama bir sayfa var ki çok güzel şeyler oluyor.

Sayfa ”Battaniye Örenler Grubu” ismini taşıyor. Kendi ördüğü battaniyeleri ve diğer el işlerini burada paylaşan bayanların bir kısmı, bu el emeği göznuru ürünlerin satışını da yapıyor bu sayfa üzerinden.

Buraya kadar her şey normal.

Ama bir gün, sayfa yöneticisinden bir teklif geldi. Herkes bir motif yapsın, birleştirip battaniye yapalım, ihtiyacı olanları sevgi ile ördüğümüz battaniyeler ısıtsın dedi. Ve hemen gruplar kurulmaya başlandı. Ankara ilçelerinden ses geldi, Çankaya şurada toplanıyor, Keçiören burada toplanıyor. Duyan, ”beni de ekleyin” telaşına girdi.

Bir baktık Malatya’dan ses geldi. İzmir, Denizli, Sivas. Hatta yavru vatan Kıbrıs’tan bile ses geldi. Her ilden ”biz de varız” resimleri paylaşıldı. Toplanan bayanlar ellerinde örgüleri, yüzlerinde gülümseme güzel  yürekleriyle emeklerini göstermeye başladı.

Kimi ”ben örerim” diyor, kimi ”ben eklerim” diyor. Burada sadece yün yumakları değil, sevgi yumakları da oluşuyor.

Kendi öremeyip ipni ben alayım siz örün diyen koca yürekler de çıktı sonraları.

Bu proje sayesinde dostluklar, arkadaşlıklar kuruluyor.

Amaç tek, hedef belli, İHTİYACI OLAN  HİÇ BİR BEBEİŞ BU KIŞ ÜŞÜMEYECEK.

Özenle ve sevgiyle örülen battaniyeler, SEVGİ BATTANİYESİ projesi ile Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaçı olan bebişlere yollanacak. Bir sonraki adım’da battaniyeler Kadın Sığınma Evlerine ve Çocuk Esirgeme kurumlarına yollanacak.

Emeği geçen tüm üyeleri, bu güzel projeyi oluşturan sayfa yönetimini, güzel yüreklerinden kocaman öpüyorum. Ellerinize emeğinize sağlık. İyi ki varsınız.

CAN GAZİLERİMİ, YÜREK YANGINI ŞEHİTLERİMİ SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN 

 

Yorum

  1. Ece (admin)

    1 Ekim 2017 at 01:49

    Güzel yaziniz ve desteginiz icin tesekkurler,, “Battaniye Örenler Grubu” facebookta örgü ve battaniye ormeyi severlerle büyüdü ve güzel gönüllü insanlarla toplaninca bu guzel ortam saglandi, katilan ve destek veren herkese ayri ayri tesekkurler,,,

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz