Son Dakika
19 Temmuz 2019 Cuma

Bir Kaptan, Bir Başkan Bir Taraftar, bir de Takım

Protokol tribünündeki bir büyüğümüz oracıkta vefat etse, ne olurdu ?

05 Kasım 2018 Pazartesi, 20:51
Çamdigücü’nün duyarlı evlatları Kanderespor maçına maske takarak çıktı.  Göztepe de Çengelköyspor maçına maskeyle çıkmıştı. Amaç, Lösemi’ye dikkat çekmek, hasta kardeşlerimize moral vermek, ‘Biz de varız bu hayatta. Bizi düşünenler de var’ dedirtmek. 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında maskesini takıp sahaya çıkan Çambigigücü U-12 Murat Ege Ertürk (4), Okan Kiracı (1) ile Aras Efe Kırhan (1)’la 6-2 önde bitirdi. Her iki takımdaki çocuklarımız duyarlılıklarının yanısıra centilmenlikleriyle de ders verdi. Tebrikler çocuklar, çok güzelsiniz, böyle devam.
TATİL EDİLEBİLİRDİ
Futbol Müsabaka Talimatı’nda açıkça yazıyor.  Tribünde kalp krizi sonucu kaybettiğimiz 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Fenerbahçe taraftarı Koray Şener’in vefatı herkesi kahretti. Sonradan öğrendik ki, sahadaki futbolcular vefatı duymuş, biliyorlarmış. Fırat da duydu mu ki. Futbolcular ‘moralimiz bozuldu, biz oynayamayacağız hocam’ der mi hepsi, derse ne olur, hakem tatil eder miydi, etse ne olurdu. ‘Olur mu canım öyle şey’ dediğinizi duyar gibiyim. Peki size bir soru, Allah geçinden versin de protokol tribününde oturan bir büyüğümüz oracıkta vefat etse, ne olurdu ? Cevap vermek zorunda değilsiniz, susmak da bir cevaptır.
CAN GİTTİ TAÇA TAKTILAR
Ne zaman biz insanlığı öğreneceğiz. Sporun, insan canının daha önemli olduğunu, futbolun alt tarafı bir oyun olduğunu ne zaman fark edeceğiz. Gepgenç bir canı yitirdik. Koca koca insanların derdi, alt tarafı bir ‘taç atışı’.  ‘Çıkmıştı ama, 7 hakem görmez mi’ filan. O çıkan taçta GS’li kapıp 2 saniye sonra golü atsa, aynı yaygarayı yapacak mıydınız, yoksa her zaman olduğu gibi yine susacak mıydınız. Taç’ınız çıksın, Derbi’niz batsın.
VAR MI BÖYLE BAŞKAN
Yenilgileri hakemlere bağlamadı, hakem odasına inip koridorlarda bağırmadı, kapıları tekmelemedi, ‘kendine göre’ hatalı bulduğu hakemin hakemliğini bitirmedi, seyircisiyle dalga geçmedi, kadınları aşağılamadı, üstüne üstlük hiç yapılmayan bir şeyi yaptı taraftarından özür diledi. Yetmedi Koray’ın cenazesinde tam gün kutsal görevdeydi, tabutu da omuzladı. Gerçekten büyük adamsın sevgili Ali Koç, Allah razı olsun.
İŞTE AHLAKLI SPORCU
Ampüte Milli Takımımız, Angola’ya penaltılarda 5-4 yenilerek Dünya 2.’si oldu. Üzüldük ama olsun emeklerine, yüreklerine sağlık, canları sağolsun. Öyle bir kaptanımız var ki darısı A Mili Takımın başına. 5.penaltıyı kaçıran Osman Çakmak, ‘Avrupa Şampiyonu olduğumuzda kaptan olarak mikrofonun başına nasıl geçtiysem, şimdi de tüm halkımdan özür diliyorum, benim yüzümden kaybettik, haklarını helal etsinler’ dedi, öylece kalakaldım, nutkum tutuldu.
www.haberhürriyeti.com / Metin AYDINOĞLU / aydinoglumetin@hotmail.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz