”

Binali diretti, açıklama ertelendi!

Bazı ilçeler için düşünülen isimlerle ilgili olarak teşkilatlarda rahatsızlık yaşandığı, karmaşanın çözülemediği belirtiliyor.

25 Kasım 2018 Pazar, 17:44
Bazı ilçeler için düşünülen isimlerle ilgili olarak teşkilatlarda rahatsızlık yaşandığı, karmaşanın çözülemediği belirtiliyor.

Yerel seçimler için 40 belediye başkanını açıklayan AKP’ de, ilçelerinin aday belirlemesinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 10 ili erteledi.

İstanbul adaylığına kesin gözüyle bakılan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’ın, ilçelerde belirlenen adaylardan bazılarına itiraz ettiği, ilçe adayları netleştirilinceye kadar adaylığının açıklanmasının ertelenmesine karar verildiği öğrenildi. Erdoğan ile bu süreçte iki kez görüşen Yıldırım’ın, hemşehrisi de olan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in yeniden aday gösterilmesini istediği belirtildi. Yıldırım’ın, başka ilçelerle ilgili olarak da itirazlarını dile getirdiği belirtiliyor.

İstanbul’da yaşanan sıkıntı yalnızca Yıldırım’ın itirazlarıyla sınırlı bulunmuyor. Bazı ilçeler için düşünülen isimlerle ilgili olarak teşkilatlarda rahatsızlık yaşandığı, karmaşanın çözülemediği belirtiliyor. İlçelerle ilgili olarak Erdoğan ve Yıldırım’ın çalışma yapacağı kaydediliyor.

İstanbul’la birlikte Ankara ve İzmir adaylarının ertelenmesinde MHP ile yürütülen ittifak görüşmelerinin etkisi bulunmuyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin üç büyükşehirde aday çıkarmayacağı yönündeki açıklamasının ardından AKP’nin 3 ilin de yer alacağı ikinci parti aday açıklamasını salı günkü grup toplantısında yapabileceği görüşü var. AKP ve MHP arasında sadece Adana, Mersin, Osmaniye, Isparta ve Manisa ile ilgili pazarlıkta da sorun görünmüyor. İsimlerdeki uzlaşının ardından Cuma günü de açıklama yapılabileceği görüşü var.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz