Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

Belediye Başkanı Külhanbeyliği Yapmaz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun teşekkür ve veda turlarında sıra Menemen’deydi. İlçe merkezi ile Göktepe, Ayvacık, Çaltı ve Emiralem mahallelerini ziyaret eden Aziz Kocaoğlu, “Belediye başkanı rahatına düşkünse, o belediyeden iş çıkmaz. Ben 15 senedir kentle yattım, kentle kalktım. Emeğimizin ve hizmetlerimizin değerini, alnından ter akıtarak çalışan, namusuyla ve şerefiyle kazanan insanlar daha iyi bilir” şeklinde konuştu.

19 Mart 2019 Salı, 11:44

CHP Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy ve İlçe Başkanı Serdar Değirmenci ile çıktığı Menemen turunda vatandaşlarla sohbet eden Başkan Aziz Kocaoğlu, her ziyaretinde büyük ilgi gördü. Bir belediye başkanının en büyük amacının, vatandaşın lokmasını büyütmek olması gerektiğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Belediye başkanı zaman zaman serttir ama ona buna külhanbeyliği yapmaz! O sertliği de vatandaşını korumak içindir. Belediye başkanı, halkın derdini dert edinmelidir.  Belediye başkanının işi bitmez; gün 48 saat olsa yine yetmez. Belediye başkanı bütçesi belli, parası belli, yapacağı iş belli gerisi ekibiyle beraber başkanının gayretine kalır” şeklinde konuştu.

İzmir’e İzmirlilere, Partime Borcum Var’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirirken, vatandaşlara ‘Bu seçimde hükümete uyarı yapın’ çağrısında bulundu. Kocaoğlu sözlerini söyle sürdürdü; “Bu seçimde öyle bir uyarı yapın ki, Cumhur ittifakı da ‘bak arkadaş, benim altımdan iktidar kayıyor’ desin. ‘Ben nerede hata yaptım?’ diye kendini sorgulasın.  Gittiğim her yerde vatandaşlarıma bunu anlatmaya çalışıyorum. Ben aday değilim ama 6 aydır İzmir çukurunda benim kadar koşturan adam yok. Köy köy, ilçe ilçe geziyor, adam adama çalışıyorum. Niye? Çünkü benim İzmir’e, İzmirlilere, partime borcum var. Bu benim görevim, ödevim. Hem vatandaşlık ve parti görevi hem de en uzun dönem belediye başkanlığı yapmış olduğum için, 31 Mart akşamı millet gülsün diye koşturuyorum, çırpınıyorum.”

Başkan Aziz Kocaoğlu’na büyük bir minnet borcu duyduklarını söyleyen CHP Menemen Belediye Başbakan adayı Serdar Aksoy da, “Birçok kişinin önünde belediye başkanı unvanı var ama en çok hak eden Aziz Kocaoğlu’dur. Koca Başkan unvanı bizzat İzmirliler tarafından verildi. Böyle bir unvan kolay verilmez. Sen bizim her zaman abimizsin” sözleriyle duygularını dile getirdi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri