Son Dakika
20 Temmuz 2019 Cumartesi

Bedri Serter: ” Bu hükümet her şeyi yok etti”

İstanbul Kartal’daki sayım nöbetinden seslenen CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, “Bu hükümet her şeyi yok etti. En önemlisi insanlar umudunu, demokrasiye olan inancını, hürriyetlerini yitirdiler” dedi.

16 Nisan 2019 Salı, 11:23

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İstanbul Kartal’daki oy sayımından Türkiye’nin güncel durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Serter, Türkiye’nin büyük sosyo-ekonomik krizlerden biriyle karşı karşıya olduğunu vurgularken, genç işszilik oranının ise bugün itibarıyla yüzde 27 olduğuna dikkat çekti. Devletin verdiği işsizlik rakamının 4 milyon olduğunu belirten Serter, CHP’nin açıkladığı rakamın ise 8 milyon 344 olduğunu söyledi.  Serter, genç işsizlik oranına ilişkin, “İnanılır gibi değil desek de esas inanılamayan 17 yıllık iktidarın ülkeyi getirdiği hal! Bu ülkenin her 5 gencinden 1’i okumuyor ve çalışmıyor. Eğitim ve istihdam politikalarını her geçen gün yok eden, üretim yerine tüketime dayalı toplum yaratan, 20,5 milyon kadını işgücüne dahil edemeyen ve halktan kopan Saray anlayışı, bu gidişata dur demeli ve korkulan olmamalı, IMF kapısına dayanılmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Yerel İktidar Genele

17 yıllık AKP iktidarının her şeyi yok ettiğini dile getiren Bedri Serter, “Türkiye, kırmızı alarm veriyor. Saray’ın derdi hala İstanbul!, Bizim en önemli görevimiz yangını söndürüp umutları yeşertmek. Bu ülkenin umudunu, gücünü yeniden her şeye rağmen ayağa kaldıran bir gücün olabileceğini bu yerel seçimler göstermiştir. Yerelin iktidarının genele en kısa zamanda yaymak için çok çalışacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz