Son Dakika
26 Haziran 2019 Çarşamba

Bedri Baykam’a saldırı davası

28 Ağustos 2013 Çarşamba, 12:04

Ressam Bedri Baykam ve sekreteri Tuba Kurtulmuş’u Akatlar Kültür Merkezi çıkışında bıçaklayan Mehmet Çeliker’in “Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs” suçundan yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

www.haberhurriyeti.com / 3. SAYFA
İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 40 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan tutuklu sanık Mehmet Çeliker, müşteki Bedri Baykam ve taraf avukatları katıldı.

DOSYA MÜTALAA İÇİN SAVCIDA

Mahkeme Başkanı Mustafa Karayıldız, Bedri Baykam’a söz verdi. Saldırının şahsına değil siyasi düşüncesine yönelik olduğunu iddia eden Baykam, “Sanığın tek başına bu eylemi yaptığını düşünmüyorum. Bir terör eylemi söz konusudur. Saldırının temsil ettiğimi siyasal düşünceye karşı yapıldığını düşünüyorum çünkü daha öncede çalıştığım Cumhuriyet Gazetesi yazarları olan Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy ve Uğur Mumcu’nun öldürülme gerekçeleri ile beni öldürmeye çalışma gerekçeleri aynıdır. Sanık hiçbir şekilde pişmanlık duymamıştır. Sanığın en üst sınırdan hakettiği cezayı almasını talep ediyorum” dedi. Taraf avukatlarının beyanlarını da alan Mahkeme Başkanı Karayıldız, esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dosyanın duruşma savcısı Aydın Boztaş’a gönderilmesine karar verdi. Tutuklu sanık Mehmet Çeliker’in bu halinin devamına karar veren heyet, duruşmayı ertelendi.

40 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede tutuklu sanık Mehmet Çeliker’in, Bedri Baykam ve asistanı Tuba Kurtulmuş’u tasarlayarak öldürmeye çalıştığı gerekçesiyle 26 yıldan 40 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. – Cem TURSUN / İSTANBUL, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri