Son Dakika
14 Haziran 2019 Cuma

BAZI DEĞERLER VARDIR Kİ, SİLİNEMEZ…

Ama bazı değerler de vardır, eskisi kadar anlam içermez.

23 Nisan 2018 Pazartesi, 13:51

BAZI DEĞERLER VARDIR Kİ, SİLİNEMEZ…

Ama bazı değerler de vardır, eskisi kadar anlam içermez.

Nedir bunlar?
Örnek, Seversiniz, nişanlanırsınız, kısmet olmaz ayrılırsınız. Parmağınızdaki o sevginizi temsil eden, sizin için çok değerli olan yüzük, artık sadece bir halkadan ibarettir.
Ya da ne bileyim, cinsiyet ve ilişki derecesi gözetmeden yazıyorum, bir insanı seversiniz. Çok seversiniz. Pek çok şey paylaşırsınız. Sizin için değerli insanlar sınıfına girer. Ama bir gün gelir, bakarsınız ki o insan, artık sizin tanıdığınız insan olmaktan çıkmış, bambaşka biri olmuş. O zaman anlarsınız, aslında o kadar da değerli olmadığını.
Aile büyüğünüzden size kalan bir yüzük düşünün. 2-3 kuşaktan sonra size kalmış. Moda ile alakası kalmamış, hafiften kararmış. Kullanmak isteseniz de, bir türlü alıp parmağınıza takamazsınız, ama en güzel yerde saklamaya devam edersiniz.
23 Nisanla ne alaka diyenler çıkar mı bilmiyorum ama, maddi ve manevi yönden örnek verdikten sonra bu bağlantıyı kurma işini size bırakıp, sonuca doğru giderken örneklemelere devam etmek istiyorum.
Eğer hayatınızda hiç, rambutan meyvesi yemediyseniz, bu meyve hakkında konuşamazsınız. Neymiş diye araştırmaz , sağdan soldan öğrenmeye çalışırsanız, doğruluk oranından emin olamayacağınız bir bilgi kirliliğine maruz kalırsınız.


Nasıl ki akıllı insanlar kitabın kendisini, aklı yetmeyen sadece özetini okumakla yetinirse, akıllı insan da başkalarının söylemleri ile değil, kendi araştırma becerisi ile kendisini gösterir.
Şimdi geldim 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NA
23 Nisan 1920’de ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı ve Büyük Millet Meclinin toplandığı ilk gündür. Ulusal Egemenlik bayramı buradan gelir.
Bizim için değeri asla silinemeyecek Atatürk’ün bizzat çocuklara hediyesidir.
Şimdi memleketin haline bakınca, çocuk istismarlarının yayın yasağı ile kapatıldığı düşünülürse ve yasal düzenleme ile çocuk gelinler diye bir kavram kalmadıysa, kutlayalım mı kutlamayalım mı kısmını size bırakıyorum.

CAN GAZİLERİMİ YÜREK YANGINIM ŞEHİTLERİMİ SEVGİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN KOZANOĞLU BİÇKİN

Yorum

  1. ZEYNEL KOZANOĞLU

    18 Nisan 2018 at 11:53

    Sevgili Beyhanım yazacaklarını düşünmekten ağrı hissetmeye vaktin kalmayacak.

    güzel yazıyorsun da benim sözümü tutmuyorsun. kitap yazmaya yönel bebem. uzun soluk isteyen çalışmalar senin ağrılarına da iyi gelecek

    harfler o kadar küçükki, umarm az yanlış yapmışsındır

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri