Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Bayındır’da Başkan Sesli, sel mağdurlarının yanına koştu

14 Ocak 2019 Pazartesi, 00:54

Başkan Sesli Afet Bölgesinde

Ülkemizin batı kesimlerinde birkaç gündür etkili olan yağışlar Bayındır’da da baskınlara neden oldu. Özellikle ilçenin ova kesiminde Küçük Menderes nehrine yakın bölgelerdeki mahalleler ve tarlalar sular altında kaldı.

Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, dün bölgede yaşanan sağanak yağış sonrası  Furunlu Mahallesi’ne giderek su altında kalan yerlerde incelemelerde bulundu ve hemşehrilerinin mağduriyetinin giderilmesi için devam eden çalışmaları takip etti.

Başkan  Sesli burada yaptığı açıklamada “Bayındır Belediyesi ve İZSU ekipleri dün geceden beri su tahliyesi ve temizlik çalışmalarına devam ediyor. Sağanak yağış sebebiyle hemşehrilermizin ciddi bir mağduriyeti var. Evler, damlar ve tarlalara su altında.  Hemşehrilerimizin evlerini kurtarmalarına, büyükbaş hayvanlarını daha güvenli yerlere taşımalarına yardım ediyor ve biriken suyun tahliye edilmesi için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. Daha sonra da bir daha aynı sorunların yaşanmaması için gerekli önlemleri alacağız. Geçtiğimiz senelerde Ergenli Mahallemizde de benzer sorunlar yaşanıyordu ama yaptığımız alt yapı ile bu durumu çözdük. Hepimize büyük geçmiş olsun” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri