”

Bayındır Festivali Cuma günü başlıyor

3-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival Bayındırlı esnafın yüzünü güldürürken vatandaşlara neşeli saatler yaşatacak.

30 Nisan 2019 Salı, 16:31
BAYINDIR’DA bu yıl Uluslararası Çiçek Festivali’nin 22’ncisi düzenleniyor. Şehir merkezinde yapılacak olan festival, 3-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 3 Mayıs Cuma günü kortej yürüyüşü yapılacak ve ardından Bayındır Şehir Stadyumu’na geçilip kurdele kesimiyle festival başlayacak. Festival süresince performans sanatçılarının ve halk oyunu ekiplerinin gösterileri devam edecek. Alanı ziyarete gelenler, hazırlanan fotoğraf çekim alanında 22’nci Uluslararası Bayındır Çiçek Festivalini ölümsüzleştirebilecek.
KONSERLER ÜCRETSİZ
3 Mayıs Cuma akşamı Şehir Stadyumu’nda O Ses Türkiye yarı finalisti genç sanatçı Yunus Bulmuş sevenleriyle buluşacak. Ardından Türk müziğinin sevilen ve güçlü ismi Zara sahne alacak. Stadı dolduracaklara unutulmaz bir akşam yaşatacak bu konser ve diğer tüm etkinlikler Bayındır Belediyesi tarafından ücretsiz yapılacaktır.
4 Mayıs Cumartesi günü Bayındır’ın sevilen rap guruplarından Ghettoblaster ön gurup olarak şehir stadyumunda sahneye çıkacak. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahneyi Türk pop müziğinin güçlü ismi Ziynet Sali alacak.
STAND YARIŞMASI VAR
3-4-5 Mayıs tarihleri boyunca misafirlerini ağırlayacak olan 22’nci Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali’nde bu yıl ”En iyi balkon, bahçe ve stand yarışmaları” düzenlenecek. Alanı gezen jüri üyeleri katılım sağlayan stantları gezecek ve gün sonunda üç farklı kategorinin kazananları belirlenecek. Festivalin son günü olan 5 Mayıs Pazar akşamı ise şehir stadyumunda Mustafa Özbağ Hoca ile sohbet ve sema töreni gerçekleştirilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz