Son Dakika
15 Temmuz 2019 Pazartesi

Bayındır Festivali başladı

Türkiye’nin çiçek ihtiyacının yüzde 70’ini karşılayan Bayındır ilçesinde bu yıl 22’inci düzenlenen Uluslararası Çiçek Festivali törenle başladı. Pazar gününe kadar devam edecek festivale büyük ziyaretçi akını var.

03 Mayıs 2019 Cuma, 20:42

22. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali ilçe merkezinde düzenlenen törenle kapılarını açtı. Bayındır şehir stadyumunda düzenlenen açılış törenine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, İzmir Büyükşehir Başkanı’nın Eşi Neptün Soyer, AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, MHP İl Başkanı Veysel Şahin, CHP İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz, AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, BAYÇİKOOP Başkanı Ersoy Sümerkan, ÇİÇEKBİR Başkanı Mehmet Çıplaklı ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Demirezen’den üretimin önemine vurgu
22. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali’nin ilk konuşmasını gerçekleştiren Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, “Çiçek üretcilerimizin böylesi büyük işler başardığına şahit olmak mutluluk verici. Hangi konularda zorlandıklarını biliyoruz ve üretimsiz bir hayatın olamayacağının farkında olarak elimizden ne geliyorsa her zaman bir fazlasını yaparak yolumuza devam edeceğiz. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali’nin bu yıl 22’ncisini düzenlemenin mutluluğu sizlerle birlikte yaşayabilmek onur verici. İnşallah daha güzellerini hep beraber kutlarız” dedi.

Bayındır’da üç açılış birden gerçekleştirildi

22. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali açılışı sonrası Bayındır Belediyesi tarafından restore edilerek harabe durumdan kurtarılan ve günümüze geri kazandılrılan 2 önemli eserin açılışı gerçekleştirildi.
Açılışlara AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ve vatandaşlar katıldı. Eski Bayındır olarak adlandırılan ve tarihi yapıların çok eskiye dayandığı bölgelerde gerçekleştirilen çalışmalar sonrası geri kazandırılan tarihi Hacı Sinan hamamı ve sokak sağlıklaştırma bölgelerinin açılışları gerçekleştirildi.
Tarihimizi koruyup geleceğe taşıyacağız
Bayındır Belediyesi tarafından restore edilerek kazandırılan çalışmaların  açılış töreninde konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ şunları söyledi ”Tarihimizi en iyi şekilde korumak bizim en önemli görevimiz. Atalarımızın eserlerini ayakta tutacağız ve gelecek kuşaklara en güzel şekilde taşıyacağız. Böylesi güzel çalışmaların her zaman destekçisiyiz” dedi.  Ardından Ergenli Mahallesine yapılan Tarım Kredi Kooperatifi binasının açılışı gerçekleştirildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz