Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Batur’a Romanlardan Coşkulu Karşılama

CHP Konak Belediye Başkan adayı Abdül Batur’ için düzenlenen ve CHP İzmir Milletvekilleri Özcan Purçu Bedri Serter, Kani Beko ile CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşcu’nun katıldığı Ege Mahallesi Roman buluşması büyük bir mitinge dönüştü.

18 Şubat 2019 Pazartesi, 11:57

CHP Konak Belediye Başkan adayı Abdül Batur’un, Ege mahallesinde gerçekleşen Roman vatandaşlarla buluşma toplantısı, mitinge dönüştü. Roman vatandaşların coşkulu karşılaması ile şölen yerine dönen Ege mahallesi Batur’u, ‘Başkan Batur’ sloganları ile karşıladı. Batur, Roman vatandaşlara sorunlarını çözmeye geldiğini dile getirirken, “Sizin sorunlarınız çok fazla biliyorum. Çocuklarınızın sorunları var. Eğitim sorunları var, iş sorununuz en önemlisi. Gençlerimiz iş sorunlarını kullanarak başka yönlere sevk eden anlayışa bir son vereceğiz. Burada mesken sorununuz var. Buradaki topluma yakışmıyor. Bununla ilgili büyükşehir belediyesi bir çalışma yapıyor. Bu çalışmayı inceleyeceğiz. Hiç kimsenin hakkı yenmeden, mağdur edilemeden projeyi yerine getireceğiz. Kentsel dönüşüm bizim işimiz. Bakın tüm afişlerime. Benim adımın üstünde mimar yazıyor. Narlıdere’yi mimar gözüyle ve bakış açısıyla bugünkü modern haline getirdik. Sizinde en doğal hakkınız olan barınma hakkınızı çözeceğiz. En iyi dönüşümü Narlıdere’de yaptım. Gidip bakabilirsiniz. Ben sorunlarınızı biliyorum ve bu sorunları çözeceğim.Daha özgür bir mahalle için, yaşam biçimlerimize müdahale olmaması için 31 Mart’ta bir karar verecekseniz. Bunu iyice bir düşünün. İzmirliler yaşama biçimlerine önem verir. Biz buna çok önem veririz. Özgürlüklerimize sahip çıkmak için hep birlikte olmamız, birbirimize destek olmamız lazım. Konak belediye başkan adayınıza sahip çıkacağınızdan hiç kuşkum yok. Size Abdül Batur sözü; buradaki tüm problemlerin çözme noktasında Abdül Batur yanınızda olacak. İş sorunu, aş sorunu, eğitim sorununu beraber çözeceğiz. 31 Martta yumruğu bir noktaya vurmamız gerekiyor. %60 oy sözü verdik. O yüzden çalışmamız lazım. Çok çalışmamız lazım. Ege mahallesine yakışan oy oranına %80 dir. Hep birlikte bunu başaracağız size güveniyorum” dedi.

Sürpriz Proje

Hemen hayata geçirecekleri bir proje olduğunu belirten Batur, bir Roman Kültür Merkezi yapacaklarının müjdesini verdi. Bu merkezin içinde çocuk ve gençler için tiyatrolar kuracaklarını söyledi. Kültür-sanat açısından bir şehir tiyatrosu kurulması için de hemen çalışmalara başlayacaklarını belirten Batur, kısa film yarışmaları da yapacaklarını dile getirdi. Batur ayrıca, yaşlı bakım merkezi kuracaklarını da söylerken, dezavantajlı vatandaşlar için de projeleri olduğunu söyledi.

‘Çözüm istiyorsa CHP’ye Oy Vereceğiz’

CHP İzmir Milletvekilleri Özcan Purçu Bedri Serter, Kani Beko ise yaptıkları konuşmalarda “ Batur sizin evladınız. Bizim yol arkadaşımız. Bu mahalleden en az %80 oy bekliyoruz. Zaten size de bu yakışır. Ege mahallesinde parçalanma istemiyoruz. Yumruğu bir yere vurmak lazım. Sizin sorunlarınızı biz biliyoruz, biz çözeceğiz. Halktan yana, adaletten yana olan parti Cumhuriyet Halk Partisidir. Çözüm istiyorsak, dertlerimize derman istiyorsak, CHP’ye oy vereceğiz. Martın sonu Bahar” dediler.

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri