Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

BASIN BAYRAMI

Gazeteci yazarların çok daha özgür ortamlarda çalışabilmesi dileğiyle…

25 Temmuz 2018 Çarşamba, 21:31

Temmuz ayının 24’ünde Basın Bayramı’nı kutluyoruz. Bu yıl basın bayramında mutluydum; çünkü yaklaşık iki hafta önce usta gazeteci yazar Ahmet Turan Alkan tahliye edildi. 709 gün sonunda özgürlüğe kavuşmuştu. Elbette diğer mağdur yazar ve gazetecilerin serbest bırakılmasına da çok sevindik.
Ahmet Turan Alkan hakikaten bu ülkenin yetiştirmiş olduğu çok ender entelektüellerinden biridir. Bir akademisyen düşünen bir beyin olması kadar sanata olan yakınlığını da yakinen biliyoruz.
Tutukluluğu süresinde efendiliğini onurunu asla ayaklar altına almadı. Hiç kimsenin gönlünü kıracak bir söz söylemedi. Bu özellikleri normal şartlar altında belki hepimiz uygularız; ama koşullar değişince olaylar farklılaşınca da iyi hasletlerimizi koruyabilmek çok büyük bir erdemdir, diye düşünüyorum.
Geçen yıl yine gazetemizde ‘ Teneffüs’ yazım ile kendisinin bir an önce tahliye edilmesini dilemiştim; aradan geçen zamanda kendisinin tahliyesine en az ailesi kadar çok sevindim.


Haberhürriyeti ailesi olarak basın medya dünyasının Basın Bayramı’nı tebrik ederiz. Gazeteci yazarların çok daha özgür ortamlarda çalışabilmesini yürekten diliyorum.

www.haberhurriyeti.com / ÜMRAN GÖKBOĞA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz