”

Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 16’ncısını düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması sonuçlandı. Ulusal Haber, İzmir Kent Haberi, Haber Fotoğrafı ve İzmir Kent TV haberi dallarında birincilik ödülleri ve Hande Mumcu Özendirme ödüllerini alanlar açıklandı.

03 Eylül 2015 Perşembe, 14:34

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 16’ncısını düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması sonuçlandı. Ulusal Haber, İzmir Kent Haberi, Haber Fotoğrafı ve İzmir Kent TV haberi dallarında birincilik ödülleri ve Hande Mumcu Özendirme ödüllerini alanlar açıklandı.

www.haberhurriyeti.com / GAZETECİLER
1994 yılında göreve giderken trafik kazasında yaşamını yitiren gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 16’ncısını düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması sonuçlandı. Seçici Kurul, 2 Eylül 2015 tarihinde İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, gazeteci- yazar Melih Aşık, gazeteci- yazar Öcal Uluç, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı, Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, NTV İzmir Temsilcisi Merih Ak, foto muhabiri Fatih Sarıbaş, foto muhabiri Aykut Fırat ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Ural’ın katılımıyla toplandı.

Jüri Başkanlığını Melih Aşık’ın yaptığı değerlendirme toplantısında, Ulusal Haber, İzmir Kent Haberi, Haber Fotoğrafı ve İzmir Kent TV haberi dallarında birincilik ödülleri ve Hande Mumcu Özendirme ödülleri belirlendi. Yarışmada yer alan haber, fotoğraflar ve televizyon haberlerini dikkatle inceleyen jürinin belirlediği ödüller, 15 Eylül tarihinde Kültürpark/İzmir Sanat’ta düzenlenen törenle sahiplerini bulacak.

ÖDÜL KAZANAN GAZETECİLER

‘İzmir Kent Haberi’ dalında Habertürk’ten Mehmet İnmez’in ‘Çürüyen Milyarlar’ haberi birinci oldu. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü ‘Tarihi Kilise Ahır Oldu’ haberi ile İhlas Haber Ajansı’ndan Atakan Şen kazandı.

‘İzmir Kent TV Haberi’ dalında Kanaltürk’ten Şeyda Burcu İkiz – Bülent Yıldız’ın ‘Ölüm Yolculuğuna Çıkacaklardı’ haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Doğan Haber Ajansı’ndan Taylan Yıldırım- Mücahit Bektaş, ‘Köpeğini Minibüse Zincirleyip Sürükledi’ başlıklı haberiyle kazandı.

‘Ulusal Haber’ dalında Hürriyet Gazetesi’nden Nurettin Kurt’un ‘Makam Aracı 1 Milyon TL’ haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Habertürk Gazetesi’nden Mehmet İnmez’in ‘Laptop Karşılığında Bebek’ haberi aldı.

‘Haber Fotoğrafı’ dalında Doğan Haber Ajansı’nın Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi muhabirliğini yapan Sedat Budak’ın ‘Sen Yanma Kardeşim’ fotoğrafı birinciliğe değer görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü ise ‘Üç Kişilik Eyleme 4 Gözaltı’ başlıklı haberde yayınlanan fotoğrafıyla Dokuz Eylül Gazetesi’nden Mehmet Emin Al kazandı. – İZMİR, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz