Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar
”

BAL GİBİ DE DİYORUM

Bir kenara bırakın taşıdığınız sıfatları, az insan olun.

13 Mart 2019 Çarşamba, 20:41

Biliyorsunuz Danıştay artık ” Allah belanı versin” demeyi suç saymıyor. Ben,

ALLAH BELANIZI VERSİN diyor muyum…..

Canım babam öğretti, ”şerefsize düpedüz şerefsiz demeyeceksin, öyle usturuplu söyleyeceksin ki o bile ona şerefsiz dediğini anlamayacak” diye. Ben,

Şeref sizin için sadece isimden ibaret olmalı, hay Allah nerede kaybettiniz ki o sıfatı, diyor muyum ……

Biz döneri çok severiz, ama dönenleri sevmeyiz. Yanar döner olmamalı adam gibi adam, sözünün eri olmalı. Olmazsa dönek derler ayıp olur.

TDK sözlüğüne baktım, YUH demek ”Birine karşı beğenilmeyen veya öfke duyulan bir durumda haykırılan söz, yuha” demekmiş, hakaret içermediğine göre bunu da söyleyelim.

Aslında bu edep, terbiye bazen hiç iyi olmuyor. Bakın belediye başkan adayı açık açık, milletin gözünün içine baka baka ” Rabbimizin izniyle analarını belleyeceğiz” dedi, şaka gibi . Millet de alkışladı iyi mi?

Sonuca gel dediğinizi duyar gibiyim de, öfke kontrolu yapabilme adına aklıma ilk gelenleri yazıyorum. Bunu yapmadan yazarsam,

POLİS İNTİHARLARINA SESSİZ KALAN HERKESİN, GELMİŞİNE GEÇMİŞİNE SAYGILARIMI!!!! SUNMAKTAN KORKUYORUM.

Bakın yemin ederim, nezle olmuşum, burnumu her çekişimde köpeğim gözümün içine bakıyor ağlıyor muyum , üzgün müyüm diye. ”yok bir şey kızım” diyene kadar çekmiyor o bakışları üzerimden. Köpek bu hani hakaret olsun diye ismini andığımız, 4 patili canlardan. Keşke bazıları insan olmasaymış dedirten cinsten.

Ya el insaf be el insaf. Genci, yaşlısı, çalışanı, emeklisi bu poliscanlar canlarına kıyıyorlar. İnsan evladı bunlar, her birinin sevenleri, sevdikleri vardı. Vazgeçtiler her şeyden. Canlarına kıydılar.

Psikolojinin p sinden anlamayanlar, çıkıp ”psikolojik sorunlar”dan bahsediyor ya işte o zaman yazının ilk cümlesini kullanıyorum

Bir kenara bırakın taşıdığınız sıfatları, az insan olun. Bu polisler neden canlarına kıyıyor diye bir merak edin. Bir araştırın, soruşturun. Amirlere sorun, ”senin çalışanın canına kıydı başını yastığa rahat koyuyor musun” diye. Amirin de amirine sorun, ” hayırdır ya, neler oluyor bu teşkilatta”, cesareti olan varsa İçişleri bakanına sorsun ” emniyet teşkilatında intiharlar konusunda ne yaptınız, ne yapacaksınız” diye.

Biliyorum bu yazdıklarım da suç unsuru var mı diye okunup kenara konulacak ama, yazmazsam uyuyamazdım. Poliscanlarımı acılarıyla baş başa bırakamazdım.

Son olarak şunu yazmak istiyorum, canına kıyan poliscanları ” Allah affetsin” diyoruz ya, onların mekanı cennet olsun ama, Allah bu intiharlara sebep olanları asla ama asla affetmesin.

CAN GAZİLERİMİ, SESSİZ SEDASIZ ŞEHİT OLAN YÜREK YANGINLARIMI SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN KOZANOĞLU BİÇKİN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz