Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

Baktık çözemiyorlar, çözdük

Cumhurbaşkanı Erdoğan İZBAN grevi ile ilgili ilk kez yaptığı değerlendirmede, ” Vatandaşımızı sersefil yapmaya hakkınız var mı?” dedi.

09 Ocak 2019 Çarşamba, 19:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan İZBAN grevi ile ilgili ilk kez yaptığı değerlendirmede, '' Vatandaşımızı sersefil yapmaya hakkınız var mı?'' dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, diğer raylı ulaşım işçileri ile aynı maaşı almak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD’nin ortak kuruluşu olan İzmir Banliyo işçilerinin 10 Aralık’ta başlattığı greve ilişkin açıklamada bulundu.

Yerel yönetimler sempozyumunda konuşan Erdoğan, ”İzmir İZBAN’da grev vardı. Baktık ki çözümleyemiyorlar, 2 ay erteledik. Çünkü yetkim iki ay, ondan sonra hakem heyeti. Bizim derdimiz var. Vatandaşımızı sersefil yapmaya hakkınız var mı? Bunu çözmek zorundaydık. Yüzde 50’si devletin yüzde 50’si belediyenin yapmış olduğu bir proje. Niçin yapılmış? Halkımızın huzurlu şekilde ulaşımını sağlamak için yapıldı. Dün itibariyle grev iki ay süreyle ertelendi” değerlendirmesini yaptı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz