Son Dakika
16 Kasım 2019 Cumartesi
”

Bağımsız adaydan, CHP adayına; ‘Kral Çıplak’

‘Telif hakkına tenezzül eden, başkan seçilince neye tenezzül etmez’ açıklamasına ‘Her türlü emek ve sanat eseri hakkına saygılıyız’ cevabı geldi.

02 Şubat 2019 Cumartesi, 12:28
'Telif hakkına tenezzül eden, başkan seçilince neye tenezzül etmez' açıklamasına 'Her türlü emek ve sanat eseri hakkına saygılıyız' cevabı geldi.

Alışılagelmişin dışında bir değişim gözlenen 2019 yerel seçimlerinde birbirinden şaşırtıcı süreç yaşanıyor. İzmir’in Çeşme ilçesinde seçime Bağımsız Aday olarak giren Esen Fatma Kabadayı Whiting, CHP’nin adayı Ekrem Oran hakkında ilginç bir çıkış yaptı. Whiting, Oran’ın aday adaylığı dönemi boyunca kampanyasında kullandığı 3 şarkıyı telif hakkını ödemeden kullandığını öne sürerek, ”Hak sahiplerinin telif bedeline tenezzül eden biri, Çeşme’yi yönetirken nelere tenezzül etmez” dedi. CHP Adayı Oran ise cevap hakkını ”Ben Esen hanımla bir polemiğe girmek istemiyorum. Ajansımız telif hakkı sahipleri ile görüştü. Ödemeleri yapılıyor. Her türlü sanat eserinin telif hakkına ve emeğe saygılıyız” demekle yetinerek kullandı.

Çeşme Bağımsız Adayı Whiting, CHP’nin adayı Ekrem Oran için telif hakkı sahiplerinin CHP Genel Merkezi dahil, davacı olacakları bilgisini kendisine verdiklerini söyledi. Whiting sosyal medya hesabından canlı olarak yaptığı yayında özetle şöyle konuştu;

”Herkes adına üzücü. Ama burada asıl önemli olan başka meseleler var  ki içler axcısı halimizi gözler önüne seriyor. ‘Çeşme’yi daha güzel nasıl yaparız, bir taraftan da nasıl ahlak getiririz, ranttan-yalandan-hırsızlıktan temizleriz’ diye düşünüyoruz. Karşımıza böyle seyler gelince de kayıtsız kalmak doğru değil. Çünkü bu insana bizim vatandaşımız oy verecek. Bir çok insan tanımadan, CHP diye oy verecek.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz