”

Aydınlanma için çırpınan büyüğüm, İbrahim Irmak

Gazeteci, yūreğinde binbir kor ateşle yaşayan dertlinin biridir.

03 Temmuz 2018 Salı, 21:02

İzmir’e gelmişken yolumu gazetemiz Haberhūrriyeti’ne revan eyledim. Değerli gazeteci yazar būyūğūm İbrahim Irmak ile gazetecilik ūzerine sohbet ettik.
Toplumda gazeteci olmanın sadece haber peşinde koşmak olmadığını aynı zamanda da toplumuna insanlığa hizmette bulunmak olduğunu söyleyen İbrahim Irmak beyefendi köyler kūtūphanesiz kalmasın diye nasıl çırpındıklarını da anlattı. Neden parklarda da portatif bir kitaplık kurulmasın diye öneride bulundu.
Uyuşturucunun ortaokul sıralarındaki yavrularımızı bile esir aldığı bir dönemde kitaba sarılmak daha çok okumak en önemli bir vazifedir.
Gazeteci, yūreğinde binbir kor ateşle yaşayan dertlinin biridir. Bu dertli oluş halini, ızdıraplı bakışı kendisinde bizzat gördūm. Doğduğu, yaşadığı toprağa daha fazla nasıl faydalı olabilirim diye derinlikli dūşūnen sevgili İbrahim Irmak yılların verdiği gazetecilik deneyimini bu mesleğe gönlūnū kaptıranlara da hizmet etme aşkıyla anlatıyor.
Kendisinden, yazılarından çok şeyler öğreniyoruz. Benim gönlūm ister ki hocamız haftada iki gūn “gazeteci nasıl olmalıdır” konulu konferaslar tertip etsin. Sonra bu konferanslar ūlke genelinde de yapılsın. Yetmesin kendisinin adına gazetecilik vakfı kurulsun. Tūm birikimini arşivini burada sergilesin. Kendisinden sonra gelecek gazetecilerin yollarına ışık tutulsun.
Ödemiş denilince ikimizin de heyecanı artıyor. Kendisinin ilçemize katkılarını anlatmakla bitiremeyiz. Haberhūriyeti gazetemizi idealist ilkeli duruşu ile ibrahim Irmak’ı tebrik ederiz.
Halka hizmet Hakk’a hizmettir anlayışı ile nice hizmetler dileriz.

www.haberhurriyeti.com / Ümran Gökboğa

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz