”

“Ayayorgi Koyu’na dokunmayın…”

ETİK Başkanvekili Dursun Bülent Tercan, Ayayorgi’nin kaderi betonlaşma olamaz, Ayayorgi üzerindeki hatalı düşüncelerden vaz geçilmelidir dedi.

26 Haziran 2015 Cuma, 10:12

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamaları Birliği (ETİK)  Başkanvekili Dursun Bülent Tercan, Ayayorgi’nin kaderi betonlaşma olamaz, Ayayorgi üzerindeki hatalı düşüncelerden vaz geçilmelidir diyerek, konu ile ilgili, sosyal medyada başlatılan imza kampanyasına, herkesi destek olmaya çağırdı…

www.haberhurriyeti.com / TURİZM
Dursun Bülent Tercan, Çeşme’yi tanıyanlar iyi bilir ki; Ayayorgi Koyu halihazır durumu ile 30 yıldır Çeşme Turizminin 1 numaralı çekim merkezidir. Çeşme Turizminin Lokomotifidir. Ayayorgi’nin halihazır durumunu bozarsanız Çeşme Turizmi çekim merkezini kaybeder, Çeşme turizmi telafisi olmayan yaralar alır. Ayayorgi yıllardır turistlere gündüz tertemiz denizi ile geceleri ise Life Style ile çeşme turizmine hizmet etmektedir. Ayayorgi’de değil imar planı yapmak bir tek yaprak bile ellenmemelidir.

DÜNYANIN EN GÜZEL KOYLARINDAN BİRİ

Dedelerimiz, babalarımız bizler için bu emaneti korumuş güzelleştirmiştir ve bizlere çocuklarımıza dünyanın en güzel koylarından birini bırakmışlardır… Ayayorgi, mavi bayraklı, otoritelerin ilk 100 yer listesinde ilk 30’da gösterdiği eşsiz güzellikte bir koyumuzdur… Bizlerde aynı hassasiyetle çocuklarımız için torunlarımız için Ayayorgi’yi koruyup, en doğal hali ile güzelleştirmede çok hassas olmalıyız. Ayayorgi’de, doğaya karşı atılacak her adım maalesef insanlık suçu olacaktır.

AYAYORGİ KURBAN EDİLMEMELİ

Konuklarına, denizin temizliği ve doğasının yeşilliği ile güvenli, keyifli ve huzurlu bir kucak açan Ayayorgi Koyu’nun geleceği imar değişikliği ile betonlaşma olmamalıdır. Yetkililerin bu planlamadan vaz geçeceklerini ümit ederek,  aklı ve vicdanı olan herkesi, bu kampanyaya destek olmaya çağırıyorum, dedi…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz