Son Dakika
27 Haziran 2019 Perşembe

Avukatlara T.C. soruşturmasında takipsizlik

09 Ekim 2013 Çarşamba, 13:52
Avukatlara T.C. soruşturmasında takipsizlik

İzmir Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı, Karşıyaka Adliyesi’nin tabelasındaki ‘T.C.’ ibaresinin kaldırılmasının protesto edildiği geçen nisan ayındaki basın açıklamasına katıldıkları için ifadeleri alınan 10 avukat hakkında takipsizlik kararı verdi. T.C. yazısı da adliye girişindeki tabelaya yeniden asıldı.

www.haberhurriyeti.com / SON DAKİKA
İzmir Barosu Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu üyesi avukatlar ile CHP Karşıyaka İlçe Kadın Kolları üyeleri ve vatandaşlar, geçen 29 Nisan’da ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ile Karşıkaya Adliyesi önünde toplanıp, tabeladan T.C. ibaresinin kaldırılmasına tepki gösterdi. ‘Hükümet istifa’, ‘T.C.’ye uzanan eller kırılsın’, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atan yaklaşık 200 kişi adına bazı avukatlar adliyeye girerek, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı ile görüştü. Avukatlar görüşmenin ardından yaptıkları açıklamada, savcılığın, tadilat nedeniyle büstün ve yazının kaldırıldığını söylediğini aktardı. Grup daha sonra adliyeden ayrıldı.

Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı, basın açıklaması yapan ve açıklamaya katılan Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu üyesi 10 avukat hakkında, ‘Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhallefet ve hakaret’ suçlarından soruşturma başlattı. Başsavcılık, açıklamayı yapan avukat İrfan Koçana ve Erdoğan Özer’in de aralarında bulunduğu 10 avukatın ifadelerini aldı. Savcılık ifadelerin alınmasının ardından, 10 kişi hakkında takipsizlik kararı verip dosyayı kapattı. Ayrıca adliyenin girişindeki tabelada T.C. ibaresi tekrar yer aldı. – Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri