Son Dakika
20 Kasım 2019 Çarşamba
”

“Atatürk’ü tartışan birine oy vermem”

Tartan, DSP Konak adayı olduktan sonra ilk kez seçmenleriyle bir araya geldi. CHP’den ayrılış nedenlerini ve DSP’den adaylık sürecini anlattı; destek istedi.

22 Şubat 2014 Cumartesi, 16:55
“Atatürk’ü tartışan birine oy vermem”

Tartan, DSP Konak adayı olduktan sonra ilk kez seçmenleriyle bir araya geldi. CHP’den ayrılış nedenlerini ve DSP’den adaylık sürecini anlattı; destek istedi.

www.haberhurriyeti.com / SİYASET
Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan DSP’den adaylık sürecini 5 yıl hizmet verdiği Konaklı seçmenler ve muhtarlar ile paylaştı. Tartan, ilk olarak Basmane, Eşrefpaşa, Agora ve Saadet Mirci Semt Merkezlerindeki kursiyer, semt sakinleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Tartan,konuşmasında CHP’den ayrılma nedenlerini anlattıktan sonra huzur, sevgi, dostluk ve İzmir’in gülen yüzünün devamı için destek istedi.
“Aday gösterilmediğim gün de şimdi de CHP’ye kırgın değilim. Cumhuriyet Halk Partisi ile hiçbir hesabım yok. 1992’de İzmir’de CHP’yi kuranlar arasında yer aldım ” diyen Başkan Tartan, CHP’den ayrılış sürecini şöyle dile getirdi:

tartandestekistedi2

YÜZDE 65 DOLAYINDA DESTEK VAR

“Adayların açıklanmasından sonra öğreniyorum ki; Sezgin Tanrıkulu, Alaattin Yüksel ve Aziz Kocaoğlu beni istememiş. Bu da onların hakkı. Olsun, canları sağolsun. Kırgınlığım yok ama bir nezaketen telefon bekledim. Gazetelerde CHP İl Başkanı sayın Ali Engin ‘Biz bir ekiptik, o ekibi getirdik’ diyerek açıklama yapmış. Böyle bir şey olur mu? Dönek dendi? Onu da geçtim. Konak adayı önce Gaziemir adayıydı sonra Karşıyaka adayı oldu. Sabah Konak adayı yapıldı. Plan, proje hedef, halk önemli değil, demek ki; odunu koysak alırız diye düşünüldü. İnsanları bozan iki şey vardır. Bir; ahlaksızlık, iki; siyaseti her şeye bulaştırmaktır. Ben 5 yıl boyunca siyaseti yerel yönetime bulaştırmadım. Muhtarlarım arasında CHP’li, MHP’li, AKP’li, DSP’li olan vardı. Hiçbir arkadaşımı siyasete sokmadım. Siyasetin yerel yönetime sokulmasını doğru bulmuyorum. Ekonomik yerel yönetim planıyla kalkınmayı gerçekleştiriyorum. Anketlerde yüzde 65 dolayında bir destek var. Neden? Çünkü ben işe siyasi gözlüğünden bakmıyorum. Siyaset ayrı bir şey. Bizler her zaman halkın yanında olduk, bir şey istemedik hep verdik. Şimdi yine aynı noktadayız. Ama vefa yok, sevgi yok… Üstüne üstlük, Atatürk ve Türk Bayrağı da tartışılmaya başlandı. Bunlar tartışılınca ben orada yokum. Bugün her anlamda özgürsek Atatürk’e borçluyuz. Atatürk ve Türk Bayrağı’nı tartışan birine ben oy veremem. Ben siyaset yapmıyorum, siyasi bir beklentim yok. Ben belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Halka hizmet için varım. Bu kadar büyük oyun, halkı koyun yerine koymak, odun koysak alırız anlayışı doğru gelmiyor.”

KENDİMİ SİZE EMANET EDİYORUM

Tartan, hayata geçirdiği projelerini de hatırlatarak daha yapacağı pek çok projesi olduğunu söyledi. Başkan Tartan, “ Asker ailelerine 5 yılda yaklaşık beş milyon yardım yaptım. Onu ikiye katlayacağız. Kadınlarımızı, kızlarımızı iş sahibi yapmak için ekonomik kalkınma planı; Kadın-Koop’u hazırladık. Halkıpınar’da 3 katlı tarihi bir binayı restore ettik, o da hazır. Camilere ve okullara 20 trilyon yardım yaptım. Halkla bütünleşerek çalışmalarımızı sürdürdük. Yurtdışına geziye gitmedim, o kaynakları halkım için kullandım. Deniz, kaplıca gezilerine götürdüm. İnsana değer vermek, değer bulmak önemli bir duyguydu onu yaptık. Aramızda dostluğu ve huzuru sağladık. CHP’de çöreklenmiş, dört beş kişiye de mesaj vermek gerekiyor. Huzur, sevgi ve dostluk için beni desteklemeye devam edin, İzmir’in yüzü gülmeye devam etsin. Hedeflerimize koşalım. Sizin kardeşiniz, arkadaşınız, canınız olmaya devam edeceğim. Kendimi size emanet ediyorum” diyerek destek istedi.
Duygusal anların da yaşandığı buluşmalarda vatandaş ve muhtarlar Başkan Tartan’ın yanında olduklarını, desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz