Son Dakika
18 Haziran 2019 Salı

Aşk bir bekleyiştir…

30 Eylül 2013 Pazartesi, 18:20

Gökyüzünden bir tutam bulut, yeryüzünden bir demet umut, yüreğimden de çokça AŞK getirdim sizlere… Hoşgelmişimdir umarım. Neler mi paylaşacağım sizlerle? Uzunca bir süre Aşk’ı yazmayı düşünüyorum. Aşk bitmez, hiç eksilmez, bunu biliyorsunuzdur. Bakalım, sonu gelecek mi Aşk üzerine yazılarımın?

Aşk nedir? Aşk nasıldır? Aşkın kimliği var mıdır? Aşk kaç yıl sürer? Aşk bitmez mi? Aşk biter mi? Ve daha birçok soru… İlk yazımın konusu ise “AŞK BİR BEKLEYİŞ MİDİR?”
AŞK BİR BEKLEYİŞTİR. Gelecek olanı, gidecek olanı, gitmiş olanı, gelmiş olanı, gelmeyecek olanı… Beklemekle geçer günler… Beklemekle ömür biter. Beklediğiniz gelse bile, Aşk’a bir ömür yetmez.
Aşk, gelecek olanı bekler. Herkesin hayalinde yaşattığı bir kişi vardır elbette… Belki siyah saçlı, yeşil gözlü; belki uzun boylu, güzel sözlü… Belki esmer, belki sarışın… Belkiler uzar gider bu şekilde… Hayalinizdeki kişiyi beklersiniz. Bazen bu bir dizi sanatçısında özdeşleşir, bazen bir film yıldızına kenetlenir. Gelen ise hiçbir zaman hayalinizdeki kişi değildir. Çünkü AŞK hayalinizdekini bilmez. Pat diye ansızın çıkıp geliverir.
Aşk, gidecek olanı bekler. Herkesin bir gitmesini istediği olmuştur elbet… İstemese bile gideceğini bildiği… Aşk gitmeye karar verenin ardından bakar ve onu hep beklemeye devam eder. Gidecek olanın yerine yeni bir AŞK gelene kadar…
Aşk, gitmiş olanı bekler. Bazen de giden gitmiştir. Ama gitmiş olması bittiği anlamına gelmiyordur her zaman… Kalan kişi gidenle kalmıştır hala… Yüreğinde, ruhunda, ellerinde, gözlerinde hala gidenle birliktedir. Ve AŞK gitmiş olanı beklemektedir. Bitmeyen bir ümitle…
Aşk, gelmiş olanı bekler. Bazen AŞK’ın geldiğini sanırsınız. Halbuki gelen yalnızca AŞK’ın hayalidir. AŞK hala yoldadır. Belki gelecek, belki gelmeyecektir. Ama yüreğinizde AŞK varsa, mutlaka bugün olmasa bile bir gün mutlaka gelecektir.
AŞK bir bekleyiştir. Bekleyin ve yüreğinizden AŞK’ı eksik etmeyin hiç… Bir gün AŞK’ın yanıbaşınızda bitiverdiğini göreceksiniz. Bana olduğu gibi…

www.haberhurriyeti.com / HATİCE NAYIR

İKİ KİŞİLİK AŞK İÇİN REZERVASYON

Bırakmak mı lazım aşkı, gitsin
Unutmak mı?
Yoksa sarıp göğsüne Leyla’nın
Uyutmak mı?

Aldatmak mı lazım aşkı, bitsin
Kopartmak mı?
Yoksa sokup cebine Mecnun’un
Oturtmak mı?

Saklamak mı lazım aşkı, yitsin
Çatlatmak mı?
Yoksa atıp üstüne Ferhat’ın
Yaşatmak mı?

Ayırmak mı lazım aşkı, dinsin
Uzatmak mı?
Yoksa yatıp koynuna Şirin’in
Çoğaltmak mı?

Ayırtmak mı lazım aşkı
Yoksa…

HATİCE NAYIR

Yorum

  1. Emin İçigen

    21 Şubat 2016 at 20:31

    Aldatmak lazım, Birlikte Yıldızlara yürüyüp Sonsuzluğa Erebilmek için…!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri