Son Dakika
18 Temmuz 2019 Perşembe

ARTIK İZLENİYORSUNUZ !

Kırmızı ışık, emniyet kemeri, cep telefonu, ortalama hız, park, emniyet şeridi, tramvay yolu, ters yön, yaya yolu, ofset taralı alan, dönüş yasağı ve Mobil İhlal Tespit Sistemi olmak üzere, toplam 455 adet ihlal tespit sistemi bulunuyor. 

15 Temmuz 2018 Pazar, 14:59

EDS ler İzmir’de bugün resmen devreye girdi. Sistemler ile ihlal yaptığı tespit edilen araç plakalarına Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlenmeye başlandı. Çevre yolu, hava limanı yolu, Aspendos Bulvarı dahil tüm şehir içi hız sınırı, 70 KM. Aşılması durumunda cezanız adrese teslim.

Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) yeni yayımlanan usul ve esaslara göre yeni eklemeler de yapılarak revize edildikten sonra İzmir’de bugün trafik ihlallerini kayıt altına almaya ve cezai uygulamalara başladı. EDS’ ler; emniyet kemeri, ve cep telefonu ile konuşma dahil, fotoğraflı otomatik ceza gönderecek. EDS‘lerde; kırmızı ışık, ortalama hız, park, emniyet şeridi, tramvay yolu, ters yön, yaya yolu, ofset taralı alan, dönüş yasağı ve Mobil İhlal Tespit Sistemi olmak üzere, toplam 455 adet ihlal tespit sistemi bulunuyor.

260 milyon TL’ye mal edilen bu sistemi kuran şirket, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne %30 komisyon ödeyecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz