Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

ARTIK AÇ GEZMEYECEKLER

Hatay, Eşrefpaşa, Buca, Narlıdere, Karşıyaka, Ulukent, Menemen, Bornova, Mersinler, Alsancak, Gaziemir, Konak, Kadifekale, Meles Deltası, Foça, Çeşme, Karaburun, Dikili, Menderes ve Seferihisar ilçelerinde yapılan mama dağıtımının, sadece olumsuz hava koşullarında tekrarlanmayacağı bildirildi. 

09 Ocak 2019 Çarşamba, 14:43
Hatay, Eşrefpaşa, Buca, Narlıdere, Karşıyaka, Ulukent, Menemen, Bornova, Mersinler, Alsancak, Gaziemir, Konak, Kadifekale, Meles Deltası, Foça, Çeşme, Karaburun, Dikili, Menderes ve Seferihisar ilçelerinde yapılan mama dağıtımının, sadece olumsuz hava koşullarında tekrarlanmayacağı bildirildi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, aşırı soğuklarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için, yüksek enerji veren mama dağıtımı yapıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, soğuk hava nedeniyle aç kalan, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için şehirdeki belli noktalara mama koydu. Enerji oranları hesaplanmış 2 ton kuru mama, kent merkezlerinde hayvanların yoğunlukta olduğu yerlere bırakıldı.

Hatay, Eşrefpaşa, Buca, Narlıdere, Karşıyaka, Ulukent, Menemen, Bornova, Mersinler, Alsancak, Gaziemir, Konak, Kadifekale ve Meles Deltası’nda yapılan mama dağıtımının, olumsuz hava koşulları sürdükçe tekrarlanacağı bildirildi. Kış aylarında nüfusları azalan turistik Foça, Çeşme, Karaburun, Dikili, Menderes ve Seferihisar ilçelerinde de düzenli olarak mama dağıtımı yaptıklarını hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hande Özyoğurtçu, “Can dostlarımızın soğuk havalarda korunmadan daha çok beslenmeye ihtiyaçları var. Karınlarının tok olması, ısı regülasyonunun sağlanmasına yardım ediyor ve onları soğuktan koruyor. O nedenle soğuk havalarda, enerji veren mama dağıtımlarımıza rutin bir şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Özyoğurtçu, soğuktan korunmak ve ısınmak amacıyla araçların kaputuna giren hayvanlar için dikkatli olunması çağrısı da yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ayrıca, Seyrek ve Işıkkent’teki barınaklarda misafir edilen 1300 köpeğin bakım ve beslenmelerini de üstleniyor.

3 Yorum

 1. Birgül Zorbaz Kocabıyık

  9 Ocak 2019 at 18:19

  Mordoğan da yaşıyorum,İzmir büyükşehire baglı vede uzak bir bölge,yaz aylarının aksine kış nufusu çok az vede geniş bir alana yayılmış yerleşim düzeni var,kış aylarında sokak hayvanları çok ac,hergün aracımla onlarca sokak hayvanını beslemeye calışıyorum ama YETMİYOR,Urla ya baglı Balıklıova da durum cok vahim,hiç kimse beslemiyor,sokak hayvanlarının kemikleri sayılıyor,kış nufusu zaten az,haftada 1 gun orayıda beslemeye gidiyorum,ama yakında aclıktan ölmeye baslarlar,buralar büyükşehire uzak metropol,sesimizi duyun, hiç bir yerden yardım gelmiyor sokak hayvanları perişan ACİL YARDIMMMMM

 2. Arslan Er

  9 Ocak 2019 at 20:50

  Köpeklere anons yapın siz şimde 5 10 bölgeye mamayı döker gidersiniz onların haberi olmaz

 3. Aysun

  10 Ocak 2019 at 12:57

  URLA VE MENDERES ESSS GEÇİLMİŞ !! ALSANCAK.NARLIDERE.GÜZELBAHÇE.KARŞİYAKA KIRSAL BÖLGEYMİŞ ORALARA DAĞITILMIŞ!!! YİNE YİNE YİNE BU HAYVANCIKLARI KULLANARAK İNSANLAR KENDİLERİNE REKLAM ARACI YAPIYORLAR!!!!YAZIKLAR OLSUN.. İBB NİN SENE BİR YAPTIĞINI BİZ HAYVANSEVERLER HERGÜN KENDİ CEBİMİZDEN KENDİ İMKANLARIMIZLA YAPIYORUZ…!! İBB HAYVANLARA DEĞIL HAYTAPA HİZMET ETTİ..!!YAZIKLAR OLSUN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri