Son Dakika
16 Ekim 2018 Salı

ARSIZLIĞA DATÇA ‘DUR’ DEDİ!

Belediye ile Çevre Şehircilik el ele verdi, ‘İmar barışından sonra kaçak binaya izin vermemiz söz konusu olamaz’ dedi ve ülke genelinde yaygınlaşan bir talanın önününü kesmek üzere harekete geçti.

01 Ağustos 2018 Çarşamba, 12:18

İmar barışı, yıllarca vatandaşın yaşadığı sıkıntılara bir çıkış getirmekle birlikte, fırsatçıların da türemesine yol açtı. Yasadan yararlanma süresinin 31 Aralık olarak belirlenmesinin ardından, ‘beğendiğin yere kon’ anlayışı hakim oldu. Oldu bitti ile servet edinme furyasına ‘dur’ diyen hamle Datça’dan geldi. Datça’da imar barışından sonra yapılan kaçak binalara tek tek yıkım kararı çıkartılmaya başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Datça Belediyesi olarak bu konuda oldukça kararlı.

Belediye ekipleri dün Mesudiye’de bitmiş kaçak bir binayı yıktı. Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, bu konuda kesinlikle taviz vermeyeceklerini belirtti. Belediye yetkilileri de “Datça’yı korumak zorundayız. İmar barışından sonra kaçak binaya izin vermemiz söz konusu olamaz. Bundan böyle imarsız tüm yapılar yasal süresi sonunda yıkılacak.

İmar barışı nedeniyle 31 Aralık 2017’den sonra yapılan hiç bir kaçak inşaata izin vermeyeceğiz. Datça’yı seven tüm vatandaşlarımızın bize yardımcı olmasını istiyoruz.” dediler. Datça Jandarma Komutanlığı’nın da kaçak inşaat konusunda denetimlerini arttırdığı ve vatandaşlardan gelen şikayetleri en ince ayrıntısına kadar değerlendirdikleri öğrenildi. Ancak, bu gelişmelere rağmen özellikle Bağlararası, Murdala, Mesudiye ve Karaincir’de bir çok kaçak inşaatın sürdüğü belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO