”

ALO, SÜT

Süt üreticisi, beklenmedik piyasa durgunluğuna çözüm geliştirdi. Vatandaştan telefonla sipariş alıyor, adrese teslim ediyor.

11 Temmuz 2017 Salı, 15:24

Süt üreticisi, beklenmedik piyasa durgunluğuna çözüm geliştirdi. Vatandaştan telefonla sipariş alıyor, adrese teslim ediyor.

www.haberhurriyeti.com / EKONOMİ
Ege’de üretici, büyük firma ve market zincirleri ile rekabette çözümü ayağa hizmette buldu. İzmir ve diğer Ege il-ilçelerinde süt üreticisi, toptan ve perakende satış alanını, adrese teslim ile genişletiyor. Hayvancılıkla uğraşan, devlet teşvikleri ile üretimini modernleştiren üreticiler piyasada tutunma yolunu eski yöntemlerde buldu. Sokak satışlarını modernize ederek, telefonla aldığı bireysel siparişleri kapıya teslim ediyor. Marmara bölgesinden alınarak önce İzmir ve Ege bölgesine uyarlanan pazar büyütme modeli restoranlar ile yemek firmalarının yanı sıra evlerden de talep gördü.
Yasal denetlemeden geçmiş yağı alınmamış süt siparişleri sosyal medya, akıllı telefon uygulamaları üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Örneğin bir İzmir firması, aldığı ferdi ve toptan siparişlerin dağıtımınıilçelere göre servis günü belirleyerek yapıyor. Haftanın her günü 4 ile 5 ilçe ve mahalleye dağıtım servisi çıkarıyor. Firmanın pazar ağı, İzmir’den Kuşadası’na 37 merkez olarak genişlemiş durumda.
Uygulama kapsamının, büyük miktarda süt ve süt ürünleri paketlemesi yapan firmaları içermemesi de bir diğer özellik. Yöntem yumurta üretimi yapanlar arasında da yaygınlaşmaya başlamış durumda.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz