Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

Aliağa’ya Dünya Standartlarında Hippoterapi Merkezi

Engelsiz Cafe’de Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar , Aliağa Rehabilitasyon Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

14 Mart 2019 Perşembe, 17:39

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın, Aliağa Rehabilitasyon Derneği üyeleriyle bir araya geldi bulaşmaya dernek başkanı Aytaç Bayar’ın yanı sıra dernek yöneticileri, üyeler ve aileler yer aldı. Engelli vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak ve sosyal yaşama katılmalarını daha fazla sağlamak adına çeşitli projelere imza attıklarını belirten Başkan Serkan Acar, dernek yönetimi ile el ele vererek daha birçok başarılı çalışma gerçekleştireceklerini söyledi.

Fiziksel, zihinsel veya duysal bozukluğu olan hasta gruplarının iyileşme süreçlerini hızlandırmak adına Çaltılıdere Mahallesi’nde 33 bin metre karelik alana dünya standartlarında bir hippoterapi merkezi kuracaklarını belirten Başkan Serkan Acar, “Dünya standartlarındaki hippoterapi merkezi özellikle engelli vatandaşların rehabilitasyon ihtiyaçlarını karşılayacak. İçerisinde Atla Terapi, Bireysel Eğitim Odaları, Çocuk Oyun Alanları, Tek Katlı Ahır, Engelli Mutfak Atölyesi, Fizik Tedavi Merkezi, Padok, Grup Eğitim Odası, Otopark, Seyir Terası, Kafeterya, Günü Birlik Dinlenme Alanları ile Tek Katlı rehabilitasyon merkezi ve yönetim binasıbulunacak” dedi.

 Yüzde Yüz Engelli Erişimine İmkan Sağlayacak

Yapımı devam eden ve yakın bir zamanda hizmete açılacak olan Gençlik Merkezi’nin yüzde yüz engelli erişimineimkan sağlayan bir kimliğe sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Serkan Acar, “Gençlik Merkezi engelli kardeşlerimizin spor yapması ve sosyal faaliyetlere katılımı noktasında önemli bir proje oldu. Spor alanlarından yüzme havuzuna sinema salonlarında eğitim ve seminer odalarına kadar tüm Aliağa’ya uzun yıllar hizmet edecek olan Gençlik Merkezi’nden tüm engelli kardeşlerimiz diledikleri gibi faydalanabilecek” dedi.

 ALİAĞA’YA KENT ENSTİTÜSÜ

Başkan Serkan Acar ayrıca, gerçekleştirecekleri kent enstitüsü projesi ile tüm gençlerin meslek sahibi olmalarını sağlayacaklarını söyledi.Başkan Serkan Acar daha sonra ailelerin kendisine yönelttiği soruları yanıtladı. Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Aytaç Bayar, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Serkan Acar’a başarılar diledi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz