Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

Ali Dağı Yamaç Paraşütü Kupası başladı

24 Ağustos 2013 Cumartesi, 15:38

BU yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Kupası, test ve gösteri uçuşlarıyla başladı. Mesafe uçuşlarının yapılacağı turnuvada katılımcı 175 paraşütçü, Tomarza ve Pınarbaşı ilçelerine inecek.

www.haberhurriyeti.com / SPOR
Talas Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Kupası açılış törenine Vali Vekili Erdoğan Aygenç, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, Türk Hava Kurumu Havacılık ve Eğitim Başkanı Bekir Akyüz, bazı milletvekilleri ve sporcularla davetliler katıldı. Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, 10 yıl önce başlattıkları çalışmalarla Ali Dağı’nda yamaç paraşütü yapılabildiğini anlattı. Devam eden çalışmalarla Ali Dağı’nın Türkiye’nin bu sporda bir markası olduğunun altını çizen Başkan Rifat Yıldırım, “Resmi yarışma yarın başlıyor. Amerika’dan Hindistan’a kadar yani dünyanın her tarafından sporcular, Ali Dağı’nda hünerlerini gösterecekler. Yarışma hazırlıklarında herhangi bir eksikliğimiz bulunmuyor” dedi.

THK Havacılık ve Eğitim Başkanı Bekir Akyüz ise amatör branşlara kurumun devamlı destek verdiğini anlatarak, “Ali Dağı bizim için çok önemli. Hiçbir yarışmacının alın terini ziyan etmeyeceğiz. Başarılar birlikte olunduğu zaman anlamlı oluyor” diye konuştu.

Bu yıl 8 ülkeden katılan 51’i yabancı 175 paraşütçünün Tomarza ve Pınarbaşı ilçelerinde belirlenen noktalara inecek. Yapılacak mesafe uçuşlarında dereceye girenlere perşembe günü yapılacak törenle ödülleri verilecek. – Mükremin ÖKSÜZGİL/KAYSERİ, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri