”

Alaçatı pazaryerinde vurdumduymazlık

Pazarın kurulduğu alana otomobilini park edip bırakan bir vatandaş, hem esnafı hem alış-verişe gelen vatandaşları mağdur etti.

29 Haziran 2019 Cumartesi, 18:12
Bahri Karataş ( KHA) 
Çeşme Alacatı’da Cumartesi günü pazarcılar tezgah açıyor.  Diğer günlerde pazar yerini park yeri olarak kullananlar cuma akşamı bu alanı boşaltıyor.  Ancak bu haftaki Alaçatı pazar yerinde sorumsuzluk yaşandı. Otomobilini geceden parkedip bırakıp giden bir sürücü tezgah açmaya gelen esnafı mağdur etti. Pazarcılar tezgah açmakta zorlanırken vatandaşlar pazarda rahat dolaşıp alışveriş yapamadı. En sonunda esnaf aracın sahibini bulmak için fotoğrafını çekip, sosyal medyada paylaştı. Esnaf, not olarak da, “Sahibi görüyorsa bilgisi olsun. Akşama Kadar mecburen arabası burada kalacak.Biraz dikkat lütfen”  dedi.
***
ESAT ERÇETİNGÖZ OLAY YERİNDEN BİLDİRİYOR
CUMARTESİ Alaçatı’nın pazarıydı. Gezelim görelim dedik. İzmir pazarlarına göre en az iki katı olan fiyatları konuşurken, tezgahlardan birinin başında hüngür hüngür ağlayan bir bayanla karşılaştım. Meğerse bir gece önce pazar sokaklarından birine parkettiği arabası pazar tezgahları arasında mahsur kalmış. Çıkması mümkün değil, işi de acele olunca sinirleri bozulmuş.
Şimdi oraya tezgah açan pazarcılar otomobil yüzünden zorda kalmış. Pazarcı haklı. İyi de bayan Alaçatı’ya gezmeye gelmiş kimbilir nereden. Ne bilsin pazarı pazar yerini.
Dikeceksin koca koca levhaları uyaracaksın. Hatta cuma gecesinden kontrol Edip parkeden araçları çektireceksin otoparka.
Böylece ne pazarcı, ne de vatandaş mağdur olmayacak öyle değilmi?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz