”

Ah Nehir’im ah…

Daha çok erken be kardeşim, nerden bulacağız senin gibi adamı.

22 Mayıs 2018 Salı, 13:07
Dünya tatlısı bir insandı.
Sessiz, sakin, iyi huyluydu.
Nehir Sağır kardeşim.
Kelimelerin kifayetsiz olduğu yerdeyiz.
EGE TELGRAF’ımızın kıymetlilerindendi.
Bu sabaha karşı kalp krizi sonucu yitirdik.
Mekanı cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin.
Ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum.
Ah Nehir’im ah.
Daha çok erkendi be, güzel kardeşim.
Can Suphandağlı abim de öyle veda etti, gitti.
Vardır bir bildiği Yüce Yaradan’ın.
Takdir-i ilahi ne diyelim.
Can abime selam, hakkını helal et Nehir gibi berrak kardeşim.
Not: Nehir’imizin cenaze töreni yarın Alsancak Hocazade Camii’nde düzenlenecek. Daha sonra Buca Kaynaklar Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.
www.haberhürriyeti.com / Metin AYDINOĞLU
 ***

NEHİR SAĞIR YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

  Ege Telgraf Gazetesi’nin en eski çalışanlarından Teknik Müdürlük görevini yürüten Sürekli Basın Kartı sahibi Gazeteci Nehir Sağır (49), bu sabah evinde geçirdiği ani kalp krizi sonucu kaldırıldığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.
1969 yılında İzmir’de doğan Samsun nüfusuna kayıtlı Nehir Sağır, ilk ve orta öğretimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1986 yılında Ege Telgraf Gazetesi’nde çalışmaya başladı. Gazetenin çeşitli departmanlarında görev üstlenen Sağır, vatani görevini de Foça Komando Taburu’nda yaptı. Askerlik sonrası Ege Telgraf’taki görevine geri dönen Sağır, o dönemden bu yana gazetede sayfa sekreterliği ve Teknik Müdürlük görevini sürdürüyordu.
Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aylin Suphandağlı, Nehir Sağır’ın ani kaybından dolayı büyük üzüntü içerisinde olduklarını ifade ederek, “Nehir kardeşimiz gazetemizin 1986 yılından buyana atom karıncası, eli ayağı ve emektarıydı. Evladımız gibiydi. Kaybı bizi yıkmıştır. Kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere Ege Telgraf Ailesi’ne ve tüm sevenlerine ve arkadaşlarına başsağlığı dileriz. Ruhu şad olsun” dedi.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi üyesi Sürekli Basın Kartı sahibi Nehir Sağır evli ve 2 çocuk babasıydı. Sağır’ın cenazesi yarın öğleyi müteakip Alsancak Hocazade Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Buca Kaynaklar Yeni Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz