Son Dakika
26 Haziran 2019 Çarşamba

AĞIR GECELER

Baş edemediğiniz acılar, özlemler, içinizdeki ruhun haykırışları ve onlarla savaşınız…

10 Ekim 2018 Çarşamba, 20:04
Akşamdan kalma sabahlar…
Gözlerini açınca bir şeyleri kaçırdım, bir şeylerde yanıldım da uyuya kaldım hissi. En çok akşamdan kalma fazla alkollü saatlerden sonra uyumamak, aslında sızmak, bana kalırsa artık hayattan sıtkı sıyrılmış, “Al beni evren, uyusam da olur komaya girsem de, artık sen bilirsin” edasıyla bedenini olduğu yerde bırakmak..
Kendine geldiğinde, yaşadığın hissettiğin ne olursa olsun rahatsız olmak.. Bir bardak suya erişememek vücuduna yaptığın eziyetin vicdanıyla boğuşmak. Alkolik olduğumu düşünmeyin bu tür sabahlar için illaki aşı derecede içmeniz gerekmiyor…
Baş edemediğiniz acılar, özlemler, içinizdeki ruhun haykışları ve onlarla savaşınız…
Bence beynimiz, şiddetli tartışma, kavga veya yaşanmış hislerin dağınıklığında benzer tepkileri veriyor böyle sabahlarda…
Böyle sabahlarda, yersiz kalmış kedi yavrusu gibi yere yapışır, kımıldamaya ve yaşamaya haliniz yoktur.
Geçen akşamın duygu deşarjını yaşadığınız zamanlar…
 İşte  o zamanlarda ben dışarıdan gelen yeni günün yeryüzü kıpırdamalarına aldırmadan, algılamaya çalışırım dünyadaki vazifemi. Düşünmek  istemem. O an oradaki su bardağı olurum, iç beni kurtul diyen Ağrı kesici olurum, sehpa olurum, üstümü örten battaniye olurum. O an kalmak, hiç kıpırdamamak, duymamak, aldırış etmemek ister canım, hayatın geçip giden döngüsüne..
“Görevimiz, geldik bir kaç nefes alıp gideceğiz! “ tavrıyla yaşama devam etmeye çalışırım, Artık geçen akşam ne yaşadıysam ne hissettiysem veya ne yaptıysam aklıma gelen pişman olduğum ya da olacağım duygularımla..
O an artık ne antidepresanlar işe yarar ne de bir içki fıçısı..
Kendinde sindir çünkü, güneş ışığı ile birlikte gerçekler gözünün içine kaçar, gerçekler gözünü yakar, ne yapsan faydasız..
Yaşama tutunmanın verdiği içgüdüyle kalkacak, yüzünü yıkayacak, sanki gecenin ciğerlerine üflediği acıyı hiç çekmemiş gibi yapacaksın..
Acın, hissettiğin neyse, devam edeceksin, yaşayacaksın..
www.haberhurriyeti.com / GAMZE GÜREL

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri