Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

Adrenalin Dolu Kanyon Festivali Başlıyor

Uşak, üç gün boyunca adrenalin dolu bir festivale ev sahipliği yapacak. Dünyanın ikinci büyük kanyonu ünvanına sahip, eşsiz doğasıyla Ulubey Kanyonu’nda gerçekleşecek festival hem nefes kesecek hem de keyifli anlara sahne olacak.

17 Nisan 2019 Çarşamba, 09:09

Uşak, üç gün boyunca adrenalin dolu bir festivale ev sahipliği yapacak. Dünyanın ikinci büyük kanyonu ünvanına sahip, eşsiz doğasıyla Ulubey Kanyonu’nda gerçekleşecek festival hem nefes kesecek hem de keyifli anlara sahne olacak. Uşak 1. Kanyon Ekstrem Festivali, Türkiye’nin çeşitli illerinden 100’ün üzerinde ekstrem sporcuyu ağırlayacak. Motokros, paramotor ve trike etkinliklerin yer aldığı festivalde Avrupa şampiyonu Uşaklı yarışçı Rodi Pak, ziyaretçilere heyecan dolu supermoto ve motokros gösterisi sunacak. Ulubey Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de başta defileler olmak üzere çeşitli etkinliklerle ziyaretçilerin karşısına çıkacak. Çuval yarışından, halat çekmeye kadar birçok renkli yarışmanın olacağı festivalde ziyaretçiler, Yusuf Güney konseri ile kulaklarının pasını silecek.

Turizm Potansiyeline Değer Katacak

Festivale tüm vatandaşları davet eden Vali Funda Kocabıyık “Doğanın tüm güzelliklerini ortaya koyduğu bahar mevsiminde düzenlediğimiz bu festival ile ziyaretçilerimiz kanyonlarımızı, doğal güzelliklerimizi, antik kentimizi ve cam seyir terasıyla dikkat çeken ilçemizin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini tanıma fırsatı bulacaklar” dedi. Vali Kocabıyık, Uşak’ın turizm potansiyeline değer katacak festivalin aynı zamanda insanlar arasındaki birlik beraberliğin pekişmesini de sağlayacağına dikkat çekti.

‘Uşak’ın adını tüm Dünya’ya Duyuracağız’

Vali Kocabıyık, festivalin bölgedeki turizme hareketlilik kazandıracağını vurgulayarak “Avrupa’da pek çok şehirde dünyaca ünlü pek çok festival düzenleniyor. ‘Neden bizim  şehrimizde de olmasın?’ dedik ve yola büyük hedeflerle çıktık. Festival zaman işidir, doğru coğrafyada ve doğru zamanda yapmak için uzun bir süre düşünüp, muhteşem etkinlikler ve adrenalin dolu bir konseptle ortaya çıktık. Biz inanıyoruz ki bu festival ile Uşak’ın adını tüm dünyaya duyuracağız. Herkes Türkiye’deki bu festivali konuşacak” dedi.

Uşak Valiliğinin himayesinde gerçekleştirilecek olan Uşak Ulubey Kanyon Ekstrem Festivali, Ulubey Kaymakamlığı, Ulubey Belediyesi ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle gerçekleştirilecek. Festivale giriş ücretsiz olacak.

FESTİVAL PROGRAMI:

19 Nisan 2019 Cuma

Saat: 15.00 Kapıların açılışı

20 Nisan 2019 Cumartesi

10.00 Festival açılışı ve konuşmalar

10.00-16.00 Motokros aktiviteleri

16.00 Rodi Pak süpermoto gösterisi

16.30 Motokros yarışı

17.00 Kupa töreni

20.00 Yusuf Güney konseri

21 Nisan 2019 Pazar

10.00– 16.00 Motosiklet gösterileri

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz