Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

ADNAN MAZICI İLKOKULU’NDA COŞKULU KUTLAMA

İzmir Karabağlar Adnan Mazıcı İlkokulu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

23 Nisan 2019 Salı, 14:48

İzmir Karabağlar Adnan Mazıcı İlkokulu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Törende saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu. Kalabalık bir veli topluluğunun izlediği bayram kutlamalarında gösterilerini sergileyen öğrenciler bol bol alkışlandı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan okul müdür yardımcısı Elvan Sain, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı’nı kıtladığımız 23 Nisan günü sıradan bir gün değildir. Milletin kaderini kendi eline aldığı, var olma ve  yok olma savaşını verdiği haklarını kazanarak, kendi kendine egemen olduğunu gösterdiği ve bunu bütün dünyaya ilan ettiği gündür. Bu gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür. Ülkemizin teminatı olan çocuklarımızın günüdür bu gün. 23 Nisan yağmursa çocuklarımız sevgi damlacıklarıdır. İnsan haklarına saygı, sevgi, barış, hoşgörü ve kardeşlik tomurcuklarıyla yeşermesini dilerim, dedi.

Törende anasınıfı ve ilkokul öğrencilerinin gösterileri, halk oyunları gösterileri bol alkışlandı. Günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okundu.

KAYNAK: KHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz