Son Dakika
15 Kasım 2019 Cuma
”

Adalet yürüyüşü bugün bitiyor. Miting saat 18.00’da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan 24 gün önce başlattığı adalet yürüyüşü bugün bitiyor. Kılıçdaroğlu saat 18.00’da Maltepe’de miting kürsüsüne çıkıp halka seslenecek.

09 Temmuz 2017 Pazar, 16:18

Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran günü Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ bugün Maltepe’de yapılacak mitingle sona erecek.

Mitingle ilgili çalışmalar son hız devam ederken alanın çevresi polis bariyerleri ile çevrildi.
Miting alanında 80 metre genişliğinde 20 metre derinliğinde bir sahne kurulurken üzerinde ‘Adalet’ yazısı asıldı. Yurdun her yanından gelen miting alanına gelen vatandaşların sahneyi daha iyi görebilmeleri için 2 adet dev ekran ile 6 adet ses sistemi yerleştirildi.

24 günde 417 kilometre yürüyen Kılıçdaroğlu’na, bugün kat edeceği son 3 kilometreyi milletvekillerinin de eşlik etmesi kararı çıktı. Edinilen bilgiye göre CHP lideri ve milletvekilleri Maltepe’deki alana saat 16:30’da Dragos Arkeolojik Kazı Alanı’ndan yürümeye başlayacak. CHP heyeti 17:30 sıralarında ise Maltepe’deki büyük Adalet Buluşması’na katılacak. CHP lideri burada kürsüye gelerek konuşma yapacak.
BÜYÜK BULUŞMA 18:00’DE
1 buçuk milyon kişinin beklendiği ve saat 18:00’de başlayacak mitingde, sadece Türk Bayrağı, Atatürk posterleri ve ‘Adalet’ pankartları açılacak.

NOTLAR

Maltepe Sahil’de yapılacak “Büyük Adalet Buluşması”nın yapılacağı Maltepe Sahili’ndeki alana deniz dahil dört farklı noktadan 15.00 itibariyle girişlerin başlatılacak.

Adalet Yürüyüşü’ne ve Büyük Adalet Buluşması’na desteğini açıklayan toplumsal muhalefet örgütleri buluşma saat ve noktalarını açıkladı.

Parti ve sivil toplum örgütlerinin toplanma ve yürüyüş güzergahları şöyle:

DİSK
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) “İş, ekmek, adalet” sloganı ile 16.00’da Maltepe Beşçeşmeler Meydanı’nda toplanma çağrısı yaptı.

KESK
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) 17.00’da Beşçeşmeler Meydanı’nda buluşarak Adalet Mitingine katılacaklarını açıkladı.

Birleşik Haziran Hareketi
Birleşik Haziran Hareketi, 16.00’da Bostancı’da buluşuyor. Haziran’ın destek açıklaması şöyle: “Eşitlik, özgürlük, laiklik, bağımsızlık ve adalet için 9 Temmuz Pazar günü ‘Adalet Mitingi’nde buluşuyoruz”.

TMMOB
TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, tüm örgütlülükleriyle adalet talebine omuz vermek için 17.00’da Maltepe Beşçeşmeler Meydanı’nda buluşarak Adalet Mitingine katılacaklarını açıkladı.

TTB
Türk Tabipleri Birliği (TTB) demokratik ve laik bir ülkede adalet, sağlık hakkı ve hekimlik değerleri için 17.00’da Maltepe Beşçeşmeler Meydanı’nda olacaklarını açıkladı.

Demokrasi İçin Birlik Platformu
“Bütün yurttaşları ve demokrasi güçlerini, ‘herkes için demokras herkes için adalet’ talebiyle Adalet Miyingi’ne katılmaya çağırıyoruz” açıklaması yapan Demokrasi İçin Birlik Platformu saat 15.00’da Bostancı İskelesi’nde buluşacak.

Emek Partisi
“Demokratik hakların ve siyasal özgürlüklerin güvence altına alındığı demokratik bir anayasa ve demokratik bir Türkiye mücadelesini hep birlikte büyütmeye çağırıyoruz” açıklamasını yapan EMEP 15.30’da Maltepe Beşçeşmeler Meydanı’nda buluşacak.

Halkevleri
“Herkes için ekmek, herkes için adalet’ demek için Adalet Yürüyüşü’ne katılmaya davet ediyoruz” açıklamasını yapan Halkevleri, 16.00’da Maltepe Köprüsü’nde buluşuyor.

HDP
“Faşit-şoven iktidar bloğunun çatlağını derinleştirmek ve toplumsal dinamiklerle demokrasi mücadelesini güçlendirerek büyütmek için bütün gücümüzle alanlarda olacağız” diyen HDP, 16:30’da Maltepe’deki miting alanına olacak.

Kaldıraç
Kaldıraç da sosyal medya hesaplarından yayımladığı mesajda miting alanında olacaklarını açıkladı.

Kuzey Ormanları Savunması
“Ormanlar, denizler, dereler ve akarsular için, dağlar, yaylalar, ovalar ve kıyılar için, kentler, kasabalar, köyler ve mahalleler için adalet istiyoruz” diyen Kuzey Ormanları Savunması 15.30’da Maltepe Köprüsü’nde buluşacaklarını açıkladı.

Sanatçılar
“Demokratik ve özgür bir ülkede, barış içinde yaşamak için ve sanatçıların adalet talebini duyurmak için 9 Temmuz’da Adalet Mitingi’ne katılıyoruz” diyen sanatçılar da 15.00’da Bostancı İskelesi’nde buluşacak. (Kaynak:Sözcü-Posta-Hürriyet_halktv-ulusalkanal)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz