Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

6’ıncı yüz nakli için geri sayım

22 Ağustos 2013 Perşembe, 19:56

Muhittin Turan henüz 31 yaşındaydı. Trafik kazası onun yaşam çizgisini değiştirdi. Beyin ölümü gerçekleşen Turan’ın ailesi acılarını içine gömdü ve ktsal bağışta bulundu. Şimdi Muhittin Turan’ın organları başka bedenlerde yaşayacak ve şifa bulan hastalardan hergün dua alacak.. Akdeniz Üniversitesi hocaları da bir yüzü daha güldürmek için seferber olacak.

Akdeniz Üniversitesi 31 yaşında trafik kazası geçiren ve beyin ölümü gerçekleşen bir gencin organlarını ailesinin kutsal bağışıyla başka bedenlerde yaşatacak. 6.yüz nakline hazırlanan hocalar, uygun iki kişiyi AÜ Hastanesine çağırdı. Şans bakalım kimin yüzüne gülecek.

Haberin ayrıntıları şöyle:

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi, Türkiye’nin 6’ncı yüz naklini yapmak üzere operasyon başlattı.
Antalya’da 20 Ağustos’ta geçirdiği trafik kazası sonrasında Özel Medstar Hastanesi’ne kaldırılan 31 yaşındaki Muhittin Turan’ın beyin ölümü gerçekleşti. Ailesinin Turan’ın kolları ve bacakları dışındaki bütün organlarını bağışlaması üzerine organ nakli ekipleri harekete geçti.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Antalya’nın 4’üncü, Türkiye’nin de 6’ıncı yüz naklini yapmak üzere operasyon başlattı. Vericiden alınacak yüz, belirlenecek alıcıya nakledilecek.

AÜ Hastanesi yönetimi, yüz nakli yapılacak aday olarak Edirne’den Salih Üslüm’ü uygun bulurken, ulaşım sorununu da gözönüne alarak alternanif bir isim daha belirlemeye çalışıyor.

Erol AKKIR/ ANTALYA, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri