Son Dakika
21 Nisan 2019 Pazar

‘5 YIL DAHA’ DEDİ

Sibel Uyar, anne ve babasının elini öptükten sora 2. kez belediye başkanlığı alma yolunda adımını attı.

18 Ekim 2018 Perşembe, 20:44
Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, "Vatan borcu olarak yaptığım belediye başkanlık görevine tekrar adayım. Başta CHP İlçe Başkanı olmak üzere, bana destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İzmir’in Urla ilçesi tarihinde ilk kadın belediye başkanı unvanını 2o13 yerel seçimlerinde yazdıran Gıda Mühendisi Sibel Uyar, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde yine  CHP’den aday adayı oldu. Uyar, açıklamasını anne ve babasının elini öperek yaparken, babası da gözyaşlarına hakim olmadı.

Uyar, Urla kadınlarının yoğun desteği altında aday adaylığını açıkladı. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kalabalık bir grup, Uyar’ı açıklaması sırasında yalnız bırakmadı. Belediye binası önünde Başkan Uyar’ı bekleyen kalabalık, davul ve zurna eşliğinde zeybek oynadı. Uyar, dosyasını CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur’a teslim etti. Daha sonra kendisini bekleyen kalabalığa, ilçe başkanlığının balkonundan seslenen Uyar, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Konuşmasına, “Bugün gücümüze güç katan herkese selam olsun” sözleri ile başlayan Uyar, bu topraklarda doğup büyüdüğünü belirterek, “Vatan borcu olarak yaptığım belediye başkanlık görevine tekrar adayım. Başta CHP İlçe Başkanı olmak üzere, bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Biz, bu hikayeyi birlikte yazdık. Bundan tam 9 yıl önce benim meclis üyesi seçilmeme destek oldunuz. 2014 yılında belediye başkan adayı oldum. Mitinglerde, kışın o günlerinde hep birlikte olduk. Desteklerini için teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Uyar’ın konuşması sırasında kimi kadınların gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Sibel Uyar’ın da zaman zaman gözleri doldu.

‘GASTRONOMİ TURİZMİNİ İLÇEYE KAZANDIRDIK’

Sibel Uyar, kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını,  üretici kadın kooperatifi kurduklarını, her mahalleye semt merkezi açtıklarını, belediyeye kreş açtıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu;

“Kadın üreticiler burada, onlara pazar açtık. Kırsal kalkınmaya destek verdik, kadını ekonomide var ettik. Hayvan dağıttık. Enginarı marka değer yaptık, bunu birlikte yaptık. Urla enginarını dünyaya tanıttık. Biz festivalleri eğlence için yapmıyoruz, kırsal kalkınma için yapıyoruz. Ekmeğimizi büyütmek için yapıyoruz bunu da hep birlikte başardık. Gastronomi turizmini ilçeye kazandırdık. Türkiye’nin en büyük hamam ve sabun müzesini yapıyoruz. Yine borçlarımızı ödedik. 44 yeni iş makinemizi araç filomuza ekledik. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kadroya alınan 372 taşeron işçisinin, hiçbir aksaklık olmadan sendikal haklarını da aldık. Helali hoş olsun. Belediye çalışanlarımıza bir lira borcumuz yok. Hepinizin haberi olsun.” 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz