Son Dakika
18 Temmuz 2019 Perşembe

Çamaşır Makinesi Sıkma Öncesi 10 Dakika Bekliyor

Araştırmayı yürüten bilim insanları, testin bir yıl süreceğini açıkladı.

01 Aralık 2018 Cumartesi, 12:20
Araştırmayı yürüten bilim insanları, testin bir yıl süreceğini açıkladı.

Çamaşır Makinesi Sıkma Öncesi 10 Dakika Bekliyor

 

Çamaşır makineleri yüksek devir hızında çamaşırların daha yüksek su sıcaklıklarında yıkanabilmesine yardımcı oluyor. Böylelikle çamaşırlar, çok daha ekonomik bir şekilde çok daha yüksek kalitede yıkanabiliyor. Bu şekilde çamaşır yıkamak hem daha basit hem de daha ekonomik bir hale geliyor. Bu kapsamda da çamaşır makineleri temel çalışma prensiplerine göre yıkama sonrası çamaşırlarda kalan suyun dışarıya tahliye edilebilmesi amacı ile yüksek devir hızında dönüş yaparak, sıkma işlevini yerine getiriyor. Bu sayede de çamaşırlar yıkama sonrasında çok daha kısa süreler içerisinde kuruması mümkün oluyor. Ancak yıkama programının ardından makinenin sıkma programına geçişi sırasında bazı kullanıcılar çeşitli sorunlar yaşayabiliyor. Bu tip bir arıza yaşanması durumunda en kısa zaman dilimi içerisinde profesyonel Bosch Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.

 

Çamaşır makinesinin yıkama programı sonrasında sıkma aşamasına geçmeden önce 10 dakika kadar bekleme süresine giriş yapması, makinede bir problem olduğuna işaret etmektedir. Bu tip bir durumun yaşanması her ne kadar sonrasında çamaşır makinesinin tüm programını tamamlaması açısından sorun teşkil etmese de uzun vadede çok ciddi problemlerin meydana gelmesine neden olabilir. Bu yüzden de çamaşır makinesinin sıkma yapmaya başlamadan önce 10 dakika gibi bir süre bekleme yapıyor ise mutlaka en kısa süre içerisinde ÇekmeköyBosch Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çamaşır makinesinin bu tip bir problem yaşamasının en temel nedenlerinin başında kullanım hataları gelmektedir. Çamaşır makinesinde dengesizliğe neden olabilecek büyük tek bir parça mevcut olması ya da makinenin deterjandan gelen köpüğü dışarıya atamaması durumunda yaşanır.

 

Çamaşır makinesinin 10 dakika bekleyip, sıkmaya geçmesi gibi sorunlar yaşanıyor ise mutlaka çamaşır doldurma işlemi sırasında daha dikkatli bir şekilde hareket edilmesi gerekir. Bu aşamada çamaşır makinesinin belirtilen ağırlık kapasitesine uygun şekilde ve kesinlikle dengeyi bozabilecek nitelikteki tek bir çamaşırın atılmasına karşı dikkatli olunması gerekir. Böylelikle çamaşır makinesinin yıkama sonrası sıkma aşamasına geçtiğinde 10 dakika gibi bir süre beklemesi sorunu çözüme kavuşturulabilir. Bunun dışında nedenler ile ilgili olarak tüketici tarafından yapılabilecek herhangi bir müdahale bulunmaması nedeni ile en kısa zaman dilimi içerisinde Pendik Bosch Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz