Son Dakika
18 Temmuz 2019 Perşembe

ŞİZOFRENİ iyileşebilir, ama nasıl?

Karabağlar Belediyesi semt merkezlerinde, “Şizofreni İyileşebilir Ama Nasıl?” konulu bilgilendirme seminerleri düzenlenmeye başladı.

12 Nisan 2016 Salı, 12:53

Karabağlar Belediyesi semt merkezlerinde, “Şizofreni İyileşebilir Ama Nasıl?” konulu bilgilendirme seminerleri düzenlenmeye başladı.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Karabağlar’daki 7 semt merkezinde gerçekleştirilecek seminer sayesinde halkın bu konuda bilinçlenmesi amaçlanıyor.
Karabağlar Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşlarını  bilgilendirmek amacıyla düzenlediği seminerlere bir yenisini daha ekledi. Karabağlar Kent Konseyi, Şizofreni Derneği ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen “Şizofreni İyileşebilir Ama Nasıl?” konulu seminerler başladı. Esendere, Özgür, Limontepe, Aşık Veysel, Cennetçeşme, Eskiizmir ve Aydın semt merkezlerinde düzenlenecek seminerler Nisan ayı boyunca devam edecek.

SEMİNERE YOĞUN İLGİ

Şizofreni Derneği Başkanı Nilgün Durna’nın verdiği seminerde, şizofreni ile ilgili temel bilgiler, başlangıç aşaması ve hastalığa yakalanan hastalarla nasıl iletişime geçileceği konuları ele alınıyor. Etkinliklere ilçe sakinlerinin yanı sıra, semt merkezlerinin kursiyerleri de büyük ilgi gösterdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz