Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

14 aylık Batuhan böbrek bekliyor

27 Ağustos 2013 Salı, 10:41

KAYSERİ’de kronik böbrek yetmezliğiyle dünyaya gelen ve 4 aylıkken iki böbreği de iflas eden 14 aylık Batuhan Mete, böbrek nakli için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne getirildi.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM
Kayseri’de oturan 36 yaşındaki Hacıkadın ve 38 yaşındaki Fatih Mete’nin dördüncü çocukları Batuhan, 14 ay önce kronik böbrek yetmezliğiyle dünyaya geldi. 4 ay içinde iki böbreğini de kaybeden minik Batuhan, periton diyalizine girmeye başladı. Kayseri’de doktorların acil böbrek nakli olması gerektiğini söylemesi üzerine aile, Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü’ne organ nakli için başvurdu. İki haftadır hastanede tetkikleri yapılan minik Batuhan, Sağlık Bakanlığı Ulusal Böbrek Bekleme Listesi’ne alındı.

Mete çifti, çocuklarına uygun böbrek bulunamaması halinde kendilerinin verici olmak için başvuracağını söyledi. Maddi sıkıntıları olan ve belediye konuk evinde kalan Mete çifti, komşularından borç alarak Antalya’ya geldiklerini belirtti.

HER GÜN ERİYOR

Batuhan bebeğin günden güne gözlerinin önünde eridiğini söyleyen Hacıkadın Mete, “Doğumdan 3-4 ay sonra çocuğumuzun iki böbreğinin de iflas ettiğini öğrendik. O an hayatımız alt üst oldu. Günlerimiz hastanelerde geçmeye başladı. Beslenemiyordu. Sıvı hazır gıdalarla besliyorum. Aylardır hastanelerdeyim. Diğer çocuklarıma zaman ayıramıyorum” diye konuştu.

‘YAVRUMA BÖBREĞİMİ VERİRİM’

Kadavradan böbrek nakli için başvuru yaptıklarını da söyleyen Hacıkadın Mete, “Şansımızı denemek istedik. Eğer böbrek bulunamazsa benim de kan grubun oğlumla aynı gruptan, çocuğuma böbreğimi vereceğim” dedi. Kayseri Ağırnas Beldesi’nde mevsimlik işçi olarak çalıştığını söyleyen Fatih Mete ise herkesin organ nakline duyarlı olmasını istedi. Mete, “Çocuğumun sağlığına kavuşmasının ardından bütün organlarımı bağışlayıp, organ bağış gönüllüsü olacağım” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri