Son Dakika
23 Ekim 2019 Çarşamba
”

12.500 Ödemişliyi buluşturan adam

Ödemiş Ovakentli Ülkü Kesicioğlu 2009’da Facebook’ta açtığı ÖDEMİŞLİLER sayfasında her gün 12 bin 500 kişiyi buluşturuyor, birbiriyle selamlaşmalarını sağlıyor.

25 Mart 2015 Çarşamba, 00:24

ulku_kesicioglu_ibrahim_Irmak

Haber Hürriyeti yepyeni bir sayfa daha açıyor. Ödemiş’in yetiştirdiği değerleri sizlere tanıtıyor. Ödemiş’ten çıkan memleketimize gurur veren portreleri artık hem basın tarihine hem de Google Hazretleri’ne (sanal dünyaya) kaydettiriyor.

İlk Portremiz, Ülkü Kesicioğlu. Kesicioğlu 2009’da Facebook’ta açtığı ÖDEMİŞLİLER  sayfasında her gün 12 bin 500 kişiyi buluşturuyor. Dünyanın dört bucağına dağılmış hemşerilerimizin de aralarında bulunduğu grup üyelerinin birbiriyle selamlaşmalarını sağlıyor.

 İşte İbrahim Irmak’ın Röportajı

12.500 ÖDEMİŞLİYİ
BULUŞTURAN ADAM

ÜLKÜ KESİCİOĞLU

Haber Hürriyeti yepyeni bir sayfa daha açıyor. Ödemiş’in yetiştirdiği değerleri sizlere tanıtıyor. Kimi bilim adamı, kimi iş adamı, kimi öğretmen, kimi yönetici, sanatçı, sanayici, gazeteci velhasılı Ödemiş’ten çıkan memleketimize gurur veren portreleri artık hem basın tarihine hem de Google Hazretleri’ne (sanal dünyaya) kaydettiriyor.
İlk Portremiz, Ülkü Kesicioğlu.
Şimdi, “Neden Şükrü Saraçoğlu’ndan başlamıyorsunuz” diyenler çıkacaktır.
Saraçoğlu Ailesi’ne de geleceğiz elbet.
Sadece Ödemiş’e değil Türkiye’de hatta dünyada iz bırakmış, Meclis’te gümbür gümbür konuşup, rakiplerini titretmiş politikacılarımızı da sizlere tanıtacağız.
Ama Kesicioğlu şimdi öncelikli.
Ülkü Kesicioğlu bize göre son yılların efsane adamı. Sebebi de her gün 12.500 Ödemişliyi buluşturuyor.
Ödemiş’in yöresel tatlarından, eski fotoğraflarına, insanlarından, şimdiki mekanlara kadar binlerce dökümanı hemşerilerinin izlenimine sunuyor.
Bunu da 2009 yılında kurduğu ÖDEMİŞLİLER facebook adresi üzerinden gerçekleştiriyor.
Dünyanın her yanına dağılmış Ödemişliler, Ülkü Kesicioğlu’nun grubu üzerinden mesajlaşıyor… Hafızalarının derinliklerine gömdükleri anıları gün yüzüne çıkartıyor. Bazen buruk bir hüzünle hatırlıyor fotoğraları bazen tatlı bir gülümsemeyle bakıyor manzarayı…
Sosyal sorunlara da el atanlar yok değil. Tartışıyor Ödemişliler çözüm üretmek için. Fikir jimnastiği, beyin fırtınası da estiriliyor yorumlarda…
Özetle Ödemiş’in marka değerini yükseltmek, Daha yaşanabilir bir kent yaratmak için yazıyor memleketimin her yanına dağılmış Ödemişliler.
Ülkü Kesicioğlu, bu yorumları görünce mutlu oluyor elbet.
Ama canını sıkanlar da çıkıyor…
Sevgi dolu kalbi ve barış yanlısı karakteriyle kimseyi üzmeden uyarmaya çalışıyor.
Gruptan çatlak sesler çıkınca da bunalıyor.
Kesicioğlu’nun imdadına yine Ödemiş sevdalıları yetişiyor.
Grubun mederatörleri ve fotoğraf editörleri yürekten katkı koyuyor.
Bu grup her geçen gün büyüyor… Çok güzel çalışmaların müjdesini veriyor.
Şimdi size Ülkü Kesicioğlu ile yaptığımız röportajı sunuyoruz.
İBRAHİM IRMAK  / iirmak@haberhurriyeti.com

***
Sayın Ülkü Kesicioğlu. Siz 12 binden fazla Ödemişli’yi buluşturan kişi olarak internet dünyasında tarihe imza attınız. Sizi önce tanıyabilir miyiz? Ülkü Kesicioğlu kimdir, okulları hangisidir, ne iş yapmıştır. Şu an ne yapıyor?

ulku1

Ben Ülkü Kesicioğlu, 1958 Yılında Ödemiş Ovakent’te (Adagide’de) doğdum. İlköğretim eğitimimi Ödemiş’te tamamladım. İzmir Namık Kemal Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Politika (Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) bölümünden 1987 yılında mezun oldum. Kısa dönem askerlik sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesine girdim. Belediyenin çeşitli birimlerinde (Tansaş mağaza şefliği ve Tansaş Narlıdere ve Bostanlı Cafede şef ve yönetici olarak) çalıştım. Son olarak İzulaş personel ve idari işler müdürlüğü yaptım. Daha sonra Özel sektöre geçtim. CMS Jant ve Makine Sanayii A.Ş.de Tahakkuk Sorumlusu olarak görev yaptım ve toplam 35 yıllık aktif çalışma hayatından sonra emekli oldum.

Bu Ödemişliler grubu nasıl doğdu?
Yoğun bir çalışma temposuna alışmış bir insan olarak boş boş durmak bana göre değildi. Ödemiş ile ilgili ne yapabilirim diye düşündüm. Ödemişin yurt içinde ve yurt dışında tanıtılmasına katkı sunabilmek ve toplumsal ve sosyal hayatta başarılı olmuş Ödemişlileri bir araya toplamak fikri aklıma geldi. ÖDEMİŞLİLER GRUBU bu düşünce ile doğdu.

Grubun amacı ne?
Ödemişliler grubu toplumsal ve Sosyal hayatta başarılı olmuş, Türkiye’nin ve Dünyanın her yerindeki Ödemişlilerin birbirleriyle iletişim kurabilmeleri, tanışabilmeleri, birbirlerine ve Ödemişe faydalı olabilmeleri; Ödemişin yurt içinde ve yurt dışında tanıtılmasına katkı sunabilmeleri amacıyla 2009 yılında Ülkü Kesicioğlu tarafından kurulmuştur. Bu grupta tüm Ödemişlilerin toplanması, tanışması, haberleşmeleri, Ödemişe, Ödemişlilere, yöremize faydalı olabilmeleri ve Ödemişin yetiştirdiği konularında uzmanlaşmış kişilerin bir veri tabanında toplanması amaçlanmıştır.

Bu grubun paylaşımları arasında sizi zor duruma düşürenler oldu mu?
Elbette oldu ve oluyor. Ödemiş ile ilgisi olmayan paylaşım yapan kişiye bu paylaşımı kaldırması için kendisini uyardığımızda bizimle münakaşaya giriyor. Biz sildiğimizde darılıyor, alınıyor. Grubun ruhunu ve amacını anlamak istemiyorlar ve bizlerin o paylaşılan şeye karşı olduğumuzu düşünüyorlar. Oysa asla böyle değil. Ödemişliler grubu Ödemişe özgü bir gruptur. Dolayısıyla Ödemişliler grubunda Ödemiş ile ilgili paylaşımlarda bulunmak ön plandadır. Grubumuzda yapılan paylaşımlarda Ödemiş ve Ödemişliler olmalıdır. Paylaşımlar direkt veya dolaylı olarak Ödemişi ilgilendirmelidir. Bunun dışındaki paylaşımları kişi kendi facebook sayfasında istediği gibi paylaşabilir. Grup kurallarına uymamakta ısrar eden üyelerimiz oluyor. Bu nedenle moderatör ve danışman kadromuzu güçlendirdik. Çok yetkin 7 moderatör, 3 fotoğraf ve video danışmanımız var. Üyelerimizi kırmadan ve üzmeden grup kurallarına uyulmasını sağlıyoruz.

***

KÜTÜPHANE’DE
1750 ESER VAR

ulku_kesicioglu12

Paylaşımlar, sizin hayalini kurduğunuz birlik beraberlik, Ödemiş’in değerlerini yükseltme çıtasına katkı koyuyor mu?
-Ödemişliler grubumuzdaki paylaşımlar genel olarak birlik beraberlik, Ödemiş’in değerlerini yükseltme çıtasına katkı koyuyor. Ancak benim hayalini kurduğum düzeyde değil. Çıtamızı yükseltmek adına Ödemişliler grubunun alt grupları olarak Ödemişliler-kütüphanesi ve Ödemişliler-ilanlar gruplarını kurduk. Kütüphane grubumuzda 1750 önemli eser ücretsiz ve kolay okunmaya hazır bekliyor. İlan reklam alt grubumuzda yasal olan tüm paylaşımlar özgürce yapılabiliyor. Üyelerimiz daha çok katılım ve yapıcı yaklaşımlarıyla, Ödemişin sorunlarını önemseyerek çözüm odaklı yaklaşmalı. Ödemişi yöneten kişi ve kurumlar ile yöneticileri de grubumuza üye. Grubumuzdaki paylaşımları takip ediyorlar. Grubumuz tıpkı bir sivil toplum örgütü gibi Ödemiş için yapıcı ve pozitif toplumsal fayda sağlamak görevi üstlenmiştir. Siyasi ve bireysel çıkar amacı düşüncesi yerine Ödemişin değerini yükseltme ve Ödemişe ve yöremize faydalı olabilme düşüncesi ile paylaşımlar yapılmalıdır. İşte hayal ettiğim de budur.

***
SİYASETLE DEĞİL
İNSANİYETLE
İLGİLENİYORUZ

Ödemiş Ovakentli Ülkü Kesicioğlu, kendisine aslan gibi iki evlat (Ferit ve Fırat’ı) veren emekli hemşire eşi Sibel Hanım’la birlikte şu günlerde emekliliğin tadını çıkartıyor.

Ödemiş Ovakentli Ülkü Kesicioğlu, kendisine aslan gibi iki evlat (Ferit ve Fırat’ı) veren emekli hemşire eşi Sibel Hanım’la birlikte şu günlerde emekliliğin tadını çıkartıyor.

Grup paylaşımlarında bazen siyasi kimliğini çok ön plana çıkaranlar oluyor. Kendi zihinsel çapları içinde dar alanda kısa paslaşmalara kalkıyorlar. Bunlar için ne tedbir alıyorsunuz?

Biz Ödemişliler grubumuzda asla kişilerin siyasi görüş ve düşüncesine bakmıyoruz ve her görüş ve düşünceye saygı gösteriyoruz. Grubumda her görüşten kişiler var ve olmalı. Biz kişilerin, hemşerilerimizin insani yönüyle Ödemiş’e ve yöremize sunabilecekleri faydalar ile ilgileniriz. Ödemişliler grup kurallarımızda göre Ödemişliler grubunda siyasi tartışma ve paylaşma yapılmaması esastır. Buna rağmen grubumuzda siyasi tartışma ve paylaşma yapanlar olursa önce uyarıyoruz. Uyarımıza rağmen tutumunu sürdürmekte ısrar eden olursa üzülerek engellemek zorunda kalıyoruz.

Ödemişli olmayanlar da gruptaki insan çokluğunu görüp size katılmak istiyorlar. Bu grubun iletişim gücünden faydalanmak isteyenler oluyor. Bunları ne yapıyorsunuz.
Grubumuzda 12.500 civarında üyemiz var. Bu sayı Ödemişin çevresiyle beraber tüm nüfusunun yaklaşık % 10’una tekabül ediyor. Çok özen gösterip dikkat etmemize rağmen bazen grubumuza farklı amaç taşıyanlar sızabiliyor. Grubun iletişim gücünden faydalanarak kendi amaçları doğrultusunda siyasi veya ticari reklam, ilan, satış, bağış, iş arama vb. paylaşımlar yapmak istiyorlar. Elbette bu gibi girişimlere izin verilmiyor. Fark ettiğimiz zaman hemen önlem alıyoruz.

***

GÜZEL GÖNÜLLÜ
İNSANLARI
BEKLİYORUZ

Ödemiş Ovakentli Ülkü Kesicioğlu, eşi Sibel Hanım’la birlikte.

Ödemiş Ovakentli Ülkü Kesicioğlu, eşi Sibel Hanım’la birlikte.

Siz Ödemiş’in tanıtımı için bir meşale yaktınız. Grupta bu tanıtım çabalarınıza katkı koyanlar var mı?
Ödemişliler grubumuzda tanıtım çabalarımıza katkı koyan hiç bir kişi ve kurum yoktur. Tamamen İyi niyetle ve kişisel çabalarımızla ticari – siyasi hiç bir çıkar amacımız ve beklentimiz olmadan, samimiyet ve içtenlikle Ödemiş ve Ödemişliler için olumlu bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Çok uzaklarda gurbette yaşayan bir hemşerimizin Ödemiş ve yöremize ait bir fotoğrafı gördüğünde duyduğu mutluluğu ifade etmesi ve grup üyelerimizin grubumuz sayesinde tanışıp birbirlerini bulmaları ve iletişime geçmelerini öğrenmek bizi çok ama çok mutlu ediyor. Ödemişliler grubu, bağımsız yayın yapan, ticari ve siyasi hiç bir amacı ve beklentisi olmayan bir facebook grubudur. Kurucusu ve moderatörleri dâhil tüm kadrosu gönüllülük prensibiyle hiç bir çıkar gözetmeden fedakârca çalışmaktadır. Sizin ve Haber Hürriyeti aracılığı ile tüm Ödemişlilere, yöremiz insanlarına ve Ödemiş’i sevenlere şöyle seslenmek istiyoruz. Ey güzel gönüllü insanlar. Sizi, kendinizi evinizde gibi rahat, huzurlu ve mutlu hissedeceğiniz ve sanal kütüphanemizden e-kitap okuyup indirebileceğiniz ÖDEMİŞLİLER grubu ve ÖDEMİŞLİLER-kütüphanesi ailemize ve dostluğumuza davet ediyoruz. Grubumuza katılmanız arkadaşlarınızı, dostlarınızı ve öğrenci kardeşlerimizi de eklemeniz bizi çok mutlu edecektir. Herkes bu şölene davetlidir.

Ülkü Kesicioğlu
ukesicioglu@hotmail.com

 

2 Yorum

 1. Ülkü Kesicioğlu

  24 Mart 2015 at 21:05

  Hemşehrisi olmakla her zaman gurur ve mutluluk duyduğum sayın İbrahim Irmak’a ve çok sevilen Haber hürriyetine bu güzel röportaj için teşekkür ederim. Dilerim bu röportaj Ödemiş’in değerlerini yükseltme adına güzel sonuçlar doğurur.
  Saygılarımla
  Ülkü Kesicioğlu

 2. Ülkü Kesicioğlu

  31 Mart 2015 at 22:41

  ÖDEMİŞLİLER GRUBU LİNKİ:https://www.facebook.com/groups/odemislilergrubu/?ref=bookmarks

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri

mersin escort

eskişehir escort

mersin escort

mersin escort

mersin escort
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
testlinkpanel
bahis forum izmir escort izmir escort ankara escort ankara escort izmir escort ataşehir escort bayan ümraniye escort kadıköy escort hd porno izle ataköy escort bakırköy escort esenyurt escort beylikdüzü escort ankara escort escort bayan ankara escort bayan sincan escort keçiören escort Ankara escort Antalya escort Pendik escort travesti porno izle antalya escort bayan mama escorts karabuk escort bartin escort artvin escort kocaeli escort kocaeli escort afyon escort aydin escort ankara escort escort bayan istanbul pendik escort Restbet Bahis Sitesi Tipobet Piabet Giriş Bahis Siteleri canlı maç siteleri bixbet giriş porno indir beylikdüzü escort gaziantep escort