Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

105 YILIN BELGESELİ; BÜYÜKSÜN ALTAY

105 yıllık aşkı anlatan belgesel, siyah-beyazlı camiaya coşku verdi. Camianın duayenlerinden Kemal  Zorlu’nun hazırlattığı belgesel film Altay Sosyal Dayanışma Derneği’nin düzenlediği gecede Altaylılarla buluştu. Anlamlı gecede merhum başkan Altay’a Hizmet Ödülü, Erdoğan Tözge Özel Ödülü  ve Genç Yönetici Teşvik ödülleri de sahiplerini buldu.

16 Ocak 2019 Çarşamba, 17:31
105 yıllık aşkı anlatan belgesel, siyah-beyazlı camiaya coşku verdi.

İzmir’in asırlık çınarı Altay’ın 105. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri,  anlamlı organizasyonlarla sürerken, Altaylılar önceki gece Kültürpark’taki İzmir Sanat  Merkezi’nde, siyah-beyaz aşkı anlatan özel belgeseli izlemek için bir araya geldi. Camianın duayenlerinden Kemal Zorlu’nun hazırlattığı ve Altay Sosyal Dayanışma Derneği’ne armağan ettiği belgeseli izleyenler, tarih sayfaları arasında duygulu bir seyahat yaparken, camianın unutulmaz isimlerinin siyah-beyaz aşkını ve onların anılarını kendilerinden dinleme fırsatı buldu.

ZORLU’YA TEŞEKKÜR, CAMİAYA MESAJ

Belesel filmin gösteriminden önce, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu,geceye ev sahipliği yapan Altay Sosyal Dayanışma Derneği’nin hazırlattığı teşekkür plaketini, bu anlamlı filmin hayata geçmesini sağlayan Kemal Zorlu’ya sundu. Ekmekçioğlu, yaptığı konuşmada Altay camiasına birlik beraberlik mesajı verdi. Zorlu ise yaptığı konuşmada, bu belgeselin genç nesillere Altay’ın büyüklüğünü anlatma amacı güttüğünü vurguladı. Zorlu ayrıca, tam 39 röportajın yer aldığı belgeselde, yer almamalarına rağmen Altay’a yönetici, sporcu ve teknik adam olarak büyük hizmetler veren bir çok ismi saydı. Vefanın Altay camiası için önemli bir şey olduğunun altını çizdi.

TÖZGE’Yİ UNUTMADILAR

Altay Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Aybars Akoğlu’nun Altay’ın tarihinden anektotlar anlatarak, siyah-beyazlı aşkın büyüklüğünü vurgulayan konuşmasının ardından, Erdoğan Tözge Hizmet Ödülü’nü iki şampiyonlukta da Altay’ın kaptanlık pazubantını takan Murat Uluç’a, merhum Erdoğan Tözge’nin oğlu Galip Tözge verdi. Ayrıca Galip Tözge, merhum Erdoğan Tözge’ye verilen Altay’a Hizmet Ödülü’nü  Altay Spor Eğitim Vakfı Başkanı Namık Marmara’dan alırken, duygusal bir konuşmayla babasının Altay sevgisini anlattı.  Aynı zamanda eski kulüp başkanlarından olan Marmara ise ödülü verdikten sonra camiaya müze hazırlattıkları müjdesini verdi.

ÖZGENER GENÇ YÖNETİCİYE ÖDÜL VERDİ

Altay Sosyal Dayanışma Dereneği’nin gelenekselleştirdiği Genç Yönetici Teşvik Ödülünü ise derneğin genç yöneticisi Emrah Altay’a İzmir Ticaret Odası Başkanı ve Altay camiasının duayenlerinden Mahmut Özgener verdi. Özgener, konuşmasında Altay’ın büyüklüğünü vurgularken,  birlik beraberlik mesajı verdi, bu organizasyonda emeği olanlara teşekkür etti. Altay Divan Kurulu Başkanı Ahmet Taşpınar’ın da katıldığı gecede, Altay’a yönetici, futbolcu ve teknik adam olarak hizmet eden bir çok unutulmaz isim, belgeseli izlerken duygusal anlar yaşadı. Gece coşkuyla söylenen Altay Marşıyla sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz