Son Dakika
28 Mart 2017 Salı
green card

TÜM YAZARLAR

Akın Kamacıoğlu
Akın Kamacıoğlu akink@haberhurriyeti.com

Kahkahaya takılmayın, gündemi kaçırmayın…

Sosyal medya yıkılıyor. Hanımların kahkaha atmasını Başbakan Yardımcısı eleştirdi ya, sazan gibi atlamışlar hemen.

Barış Kudar
Barış Kudar bkudar@haberhurriyeti.com

Saadet’in enflasyonu!..

2016-2017 yıllarını kapsayacak görüşmelerde hükümetin masaya yüzde 3+3 zam, refah payı ve enflasyon farkıyla oturması bekleniyor. Memur-Sen, ise 2016 yılı için yüzde 16 zam, Türkiye Kamu-Sen ise 2 bin lira telafi zammı ve bayram ikramiyesi verilmesini istiyor.

Beyhan Biçkin
Beyhan Biçkin bbickin@haberhurriyeti.com

Antalya Emniyeti duy sesimizi…

Polisin çalışma saatlerini, ek görevleri, kumanya dağılımını, su dağılımını dünya ülkelerini kıskandıracak boyuta taşıyın hayrınıza ne olur….

Cafer Yarkent
Cafer Yarkent cyarkent@haberhurriyeti.com

ERTUĞRUL ÖZKÖK, BU KEZ SOLUNA ÇAKTI

Son yıllarda kendini, Türkiye’nin tüm matbuatını incelemeye ve ”en ince ayrıntısına kadar okumaya adayan adam” trip’ine giren Ertuğrul Özkök, matadorundan ilk kılıç darbesini almış boğa misali, arenasında artık kime denk gelirse, boynuzunu sokuşturuyor.

Çağatay Üstün
Çağatay Üstün custun@haberhurriyeti.com

TIBBİYELİLERE SESLENİŞ

Unutmayınız ki, yüzyıllardır sana ve senin mesleğine, sanatına ait olan güzel ve muhteşem örnekler yolunu aydınlatmaya devam edecektir. Sizi yine sizden başka anlayan yoktur. Size sizden başka kötülük eden de olamayacaktır.

Cem Aydemir
Cem Aydemir caydemir@haberhurriyeti.com

Duvar dinleme cihazı

Dükkanların vitrinine bir şey alma düşüncem olmadan bakarken orta yerdeki dükkanların birinde ‘Duvar dinleme cihazı bulunur’ yazısını görünce birden irkildim. ‘Duvar dinleme cihazı bulunur’.

Elif MİRZA
Elif MİRZA emirza@haberhurriyeti.com

Bonzai’yi tanıyalım…

Jamaican Gold -spice- Jamaican gold extreme- black magic-black mamba-K2-MOON ROCKS-EARTH IMPACT-SMOKE… En yaygın kullanılan ismiyle BONZAİ….

Erdal İzgi
Erdal İzgi eizgi@haberhurriyeti.com

Alaçatı’ya OT BEREKETİ yağıyor

Kimi zaman ot deyip geçtiğimiz, ot gibi deyimlerle küçümseyerek konuştuğumuz “OT”, şimdi bir ilçenin en büyük turizm girdilerinin ana maddesi oldu.

Ergun Türkcan
Ergun Türkcan eturkcan@haberhurriyeti.com

Ergun Türkcan’ın gözünden Mülkiye

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi’nce düzenlenen söyleşilerin bu ayki konuğu Prof. Dr. Ergun Türkcan idi.

Erol Türegün
Erol Türegün eturegun@haberhurriyeti.com

Hani sözleşmiştik

Birileri yalan söylüyor bana.
Güneş mi, ay mı, yıldızlar mı?
Gelecek diyorlar gelmiyorsun.
Onlar mı yalan söylüyor,
Ben mi hayal kuruyorum

Fikret Kalmuk
Fikret Kalmuk fkalmuk@haberhurriyeti.com

Yüreğim kıpır kıpır

Doğru habercilikten bir virgül bile sapmadan…
Güç odaklarının karşısında eğilip bükülmeden…
Başı dik… Alnı açık…
Gazetecilik yapmak kolay mı?..

Haberhurriyeti
Haberhurriyeti haberhurriyeti@haberhurriyeti.com

Haber Hürriyeti 165. sayı yine çok özel

Haber Hürriyeti Gazetesi’nin gündeme taşıdığı, “Ödemiş Et Entegre Tesisleri neden açılmıyor” haberi büyük yankı uyandırdı. Herkesin merak ettiği tesislerle ilgili çok ayrıntılı haberler sayfalarımızda…

Hatice NAYIR
Hatice NAYIR hnayir@mynet.com

Sensiz yaşanmıyor bu şehirde

Güneşe sesleniyorum bazen. Senin olduğun yerleri de ısıttığını söylüyor bana… Hatta onu uğurladığım günlerde oralara yağmur yağmasına da izin vermiyormuş.

Hulusi Şener
Hulusi Şener hsener@haberhurriyeti.com

“Geçmişini Bilmeyen, geleceğini bilemez”

100 yıllık geçmişe sahip Cumhuriyet dönemimize baktığımızda bir çok tarihsel, kültürel ve sosyal değerlerimizin kaybolmakta olduğunu, üzülerek görmekteyiz.

İbrahim IRMAK
İbrahim IRMAK iirmak@haberhurriyeti.com

Denizleri kirletmek doğa cinayetidir

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA Genel Müdürü Akşit Özkural ile Kordon’da oturup, havadan değil ama sudan konuştuk ve ben çevreci bir gazeteci olarak, “Körfeze bakıp bakıp ağlamalı” dedim. Özkural, “İzmir Körfezi’nde düzelme var. Ama dünyadaki oksijenin yüzde 70’ini üreten denizleri koruyamazsak topyekün ölürüz” dedi.

Mehmet Abut
Mehmet Abut mabut@haberhurriyeti.com

Marien Hospital’ın Cerrahi Servisi’nin sorumluluğu Türk doktora nasıl verildi

Prof. Dr. Butzengeiger, konsültasyon için beni çağırdı. 75 yaşındaki hasta sapsarı idi. Bulgulara bakıp Acilen ameliyat edilmesi gerekir. Hemen Düseldorf üniversitesi’ne gönderirseniz, iyi olur” dedim. Butzengeiger, hayır dedi… Ameliyatı, sizin yapmanızı istiyorum……

Meriç Köyatası
Meriç Köyatası mkoyatasi@haberhurriyeti.com

İzmir’in simge gemileri neden batırıldı?

Meriç Köyatası, İzmir’in simge gemileri 9 Eylül ve Alaybey’in neden batırıldığını sordu?

Mesut Tim
Mesut Tim mesuttim@gmail.com

Pilav, lokma yerine KİTAP HAYRATI

Okuyan, sorgulayan, yorumlayan ve bunları yaşama geçirebilen bireylerle ortak paydamız kitap olsun, “Kitap Hayratı” projesi yaygınlaşarak milletçe yeni ufkumuz olsun, diyorum.

Metin Aydınoğlu
Metin Aydınoğlu maydinoglu@haberhurriyeti.com

Futbolcuydu hakem, hakemken futbolcu oldu…

50 yaşındaki astsubay emeklisi Sait Öcal, 4 yıl futbolculuk, 15 yıl da hakemliğin ardından TAI’de tekrar futbola başladı, lisans çıkardı, stoper mevkiinde forma giyiyor. O bir liderin gözbebeği.

Mustafa Gökçek
Mustafa Gökçek mgokcek@haberhurriyeti.com

Boynu Bükük Kalmasın…

Çam, ıhlamur, çınar, okaliptüs serinliğinde; hanımeli, manolya, sarmaşık ve turunç çiçeği kokuları arasında, bir peykede yazıyorum bu satırları.

Nahit Duru
Nahit Duru nduru@haberhurriyeti.com

Madımak Katliamı ve sonrası

1993 yılında Madımak Oteli’ni ateşe verip 35 cana katletmekten cezaevine gönderilenleri, Refahyol iktidarının Adalet Bakanı Şevket Kazan hapishanede ziyaret etti.

Necati Bahçeci
Necati Bahçeci nbahceci@haberhurriyeti.com

Erdoğan ve Arınç çıkışı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, İmralı İzleme Heyetini doğru bulmadığını açıklayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, ‘Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu açıklamalarını ekran önünde yapmasını doğru bulmuyorum.’ dedi.

Nur Saylan
Nur Saylan nsaylan@haberhurriyeti.com

Şehidim, Gakkoşum, hakkını helal et bize

Adına kütüphane açalım dedik / Doğduğun köyde… / Ardından gelecek başka Fethi Sekin’lerin / Ufku aydınlansın diye… / Beklesin Baskil 25 Mart’ta yollar açılsın / İzmir’den Elazığ’a kitaplardan ışıklar saçılsın

Ökkeş AĞAOĞLU
Ökkeş AĞAOĞLU okkesa@gmail.com

TIR terörü, masum Fransızları ezdi geçti

Bundan önceki bombalı terör saldırılarında hemen gardını alan ve teröre karşı amansız mücadele edeceğini açıklayan Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, dünya devletlerini ülkesine davet ederek teröre karşı büyük bir yürüyüş düzenlemişti.

Özlem Abut
Özlem Abut oabut@haberhurriyeti.com

VAR”MIŞ”, YOK”MUŞ” ÖDÜLÜ

Hollywood’da düzenlenen 89. Oscar Ödül töreninde Warren Beatty eline yanlış zarf tutuşturulunca; “And the Oscar goes tooooooooooo: La La Land”! La, la, la, lay lay lommmmmmmmm olmuş sonrası… Fiyasko!

Sedat Kaya
Sedat Kaya skaya@haberhurriyeti.com

Phryne’nin masumiyeti

Gözünü Afrodit heykeline dikti.. Satın almak istedi.. Knidos halkı karşı çıktı.. Bu kez heykel karşılığında tüm halkın borcunu sileceğini açıkladı.. Knidoslular referanduma gitti.. Oylama sonucunda büyük çoğunluk #hayır dedi. Masumiyet satılamazdı..

Sezai Bayar
Sezai Bayar sbayar@haberhurriyeti.com

HAYIR’da hayır vardır…

Gerek içte ve gerekse dışta, 15 yıl boyunca Erdoğan’ın başına gelen olaylar, çalkantılı siyaset ve dış itibarın örselenmesi yanında bölge ülkeleri konusunda alınan yanlış kararlar AKP’nin kurucusu ve Saray’ın güçlü gibi görünen liderini takatsız bıraktı.

Tayfur Göçmenoğlu
Tayfur Göçmenoğlu tgocmenoglu@haberhurriyeti.com

İzmirli olmanın keyfi

İzmir, bu tür istilacıların ikide bir çevremizde dolaştığı, bizi rahatsız ettiği kent olarak, ona sahip çıkmaktan onur duyan insanların elinde hep keyifle yaşayacağımız bir yer olmalıdır.

Tevfik Dalgıç
Tevfik Dalgıç tdalgic@haberhurriyeti.com

Trump, neden yargılanacak

Trump, Obama ile görüşmesinden ve Kongreyi ziyaretinden sonra kişisel bir dava için mahkeme önüne çıkacak. Kurduğu Trump Üniversitesi’nin öğrencilerine yalan söylediği için. Yani düşünce suçu dışında hiç kimsenin dokunulmazlığı yok.

Tufan Türenç
Tufan Türenç tturenc@haberhurriyeti.com

Milli Eğitim Bakanlığı’nın İsmet Paşa’ya gösterdiği vefa

61 milyon insanın yaşamını yitirdiği II. Dünya Savaşı’nda büyük kayıp veren ülkelerdeki ölüm tablosu insanları/insanlığı ürpertiyor. Bu savaşta bir tek Türk ölmedi. Sebebi de Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün yürüttüğü politikaydı.

Turgut Güngör
Turgut Güngör tgungor@haberhurriyeti.com

O’nlar bizim çocuklarımız

Günümüzde 90 milyon çocuk sokaklarda yaşıyor. Yılda 2.5 milyon çocuk dünyanın çeşitli ülkelerinde kaçırılarak satılıyor. Bu rakamın yarısından fazlasının kız çocuğu olduğu tahmin ediliyor.

Yalçın Kamacıoğlu
Yalçın Kamacıoğlu ykamacioglu@haberhurriyeti.com

Sivil değil, SİVRİ DARBE!

Savaşmak zaruri ve hayati bir hal almıştı. Milletin hayatı tehlikede idi… Ve ülkemin eli silah tutanları, tutamayanları, çocukları, kadınları savaşa katıldı. Kanlarını akıtarak 30 Ağustos zaferini yarattılar. Bu Türk ulusunun zaferidir. Örtülemez… Yasaklanamaz…

Yaşar Aksoy
Yaşar Aksoy yaksoy@haberhurriyeti.com

Yılmaz Özdil’e şükran…

Uzun yıllar Yeni Asır gazetesinde omuz omuza çalıştığımız, örnek insan ve örnek aile babası Yılmaz kardeşim, 30 Ağustos tarihinde Sözcü’de yayınlanan “30 Ağustos” başlıklı yazısında beni yine sevindirdi.

Haberler Teması. Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz